Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

UKS Jedynka Słubice coraz bliżej krajowej czołówki

Na 1/16 zakończyły rozgrywki Pucharu Polski zawodniczki UKS Jedynka Słubice. Nasze szczypiornistki walczyły dzielnie o dwa miejsca premiowane awansem do kolejnej rundy, ale do pełni szczęścia nieco zabrakło. Jednak możemy być z nich dumni.

uks 1_16

Decydujący turniej odbył się w dniach 27-29 kwietnia w Gnieźnie. Do rywalizacji pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce stanęły MKS PR Gniezno (gospodynie), MKS Kusy I Szczecin, UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno i oczywiście nasz zespół.

W pierwszym pojedynku słubiczanki zmierzyły się z rówieśniczkami ze Szczecina. Przeciwniczki rozpoczęły z dużym animuszem i szybko wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. W kolejnych minutach pewnie ją utrzymywały, nie pozwalając naszym dziewczętom na złapanie bramkowego kontaktu. Ostatecznie „Kusy” wygrał 32:26 (15:9).

Dzień później podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego zagrały z faworyzowaną ekipą z Wąbrzeźna. Tu należy je pochwalić za świetny początek i wyrównaną grę. Niestety rywalki jeszcze przed przerwą wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 25:20 (12:9).

Ostatni akcent turnieju to pojedynek UKS Jedynka Słubice z drużyną gospodyń. I znowu nasze szczypiornistki miały udany pierwszy kwadrans, który toczył się pod ich dyktando. Jednak potem to zespół z Gniezna rozdawał karty. Szybko zaliczał kolejne trafienia, dzięki czemu wypracował sobie znaczną przewagę. Mecz zakończył się rezultatem 34:15 (17:11).

Warto podkreślić, że w trakcie trzydniowych zmagań słubiczanki nie były same. Na każdym meczu miały wsparcie swoich niezawodnych kibiców - rodziców, bliskich i przyjaciół, których spora grupa udała się do Gniezna.

Ostateczna klasyfikacja
  1. MKS PR I Gniezno
  2. UKS Vambresia Worwo I Wąbrzeźno
  3. MKS Kusy I Szczecin
  4. UKS Jedynka Słubice
Podczas 1/16 Pucharu Polski w piłce ręcznej Słubice reprezentowały: Marta Heppner, Aleksandra Wroniewicz, Iga Rajda, Paulina Kliszczak, Patrycja Mizerska, Julia Sterenczak, Wiktoria Lepak, Vanessa Dajnowicz, Inga Białkowska, Julia Sadowska, Hanna Puchalska, Natasza Tańczak, Julia Różańska, Ewa Kloc, Natalia Radkiewicz, Oliwa Czerniejewska.

A jak udział w turnieju ocenił trener UKS-u Jerzy Grabowski?

- Rok temu również skończyliśmy na 1/16, ale uważam, że tym razem wypadliśmy znacznie lepiej. Dziewczęta potrafiły długimi fragmentami nawiązać wyrównaną walkę. Warto zaznaczyć, że przeciwko sobie mieliśmy kluby sportowe z dużymi tradycjami i bardzo rozwiniętym systemem szkolenia. Do nich nam jeszcze trochę brakuje, co widać było na tablicy wyników. Ale dziękuję naszym całej drużynie za walkę i zaangażowanie. Próbowaliśmy, staraliśmy się, możemy wracać do domu z podniesionym czołem. Jesteśmy w gronie najlepszych 32 klubów w Polsce – powiedział naszej redakcji J. Grabowski.

Czy to już koniec sezonu? Tak, jeśli chodzi o piłkę ręczną w wymiarze klubowym. Nasze dziewczęta czekają jeszcze rozgrywki szkolne pod szyldem SP1 Słubice i dopiero wtedy będą mogły solidnie odpocząć. O ich występach będziemy oczywiście informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama