Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Biegacze sprawdzili swoją kondycję w Teście Coopera (foto/wyniki)

Piękna pogoda za oknem sprzyja aktywności fizycznej. Z tej okazji postanowili skorzystać organizatorzy Testu Coopera, którzy zaprosili do wspólnego biegania mieszkańców całego powiatu. Na stadionie w Ośnie i w Słubicach wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją kondycję.

Test Coopera

Główne bieganie odbyło się 19 kwietnia na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na murawie stadionu przy ul. Sportowej pojawiła się grupa blisko 50 osób. Byli wśród nich zarówno początkujący biegacze jak i osoby doświadczone, przekrój wiekowy był także bardzo zróżnicowany.

Po rejestracji i obowiązkowej rozgrzewce, którą poprowadzili trenerzy Słubickiej Akademii Biegowej Piotr Kiedrowicz i Bożena Lisik, cała ekipa ruszyła na bieżnię. Każdy miał do zaliczenia 12 minut biegu. W tym czasie należało przebiec jak największy dystans. Uzyskana odległość w połączeniu z wiekiem i płcią danego uczestnika pozwoliła określić poziom kondycji. Do jego odczytu służyła specjalna tabela opracowana przez amerykańskiego lekarza dr Kennetha H. Coopera.

Zadowolenia z frekwencji nie krył Ryszard Chustecki z Lubusza Słubice, jeden z organizatorów wydarzenia. Dzięki jego staraniom i finansowemu wsparciu gminy Słubice każdy z uczestników miał zapewnione picie i owocową przekąskę. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy z uzyskanym rezultatem. Osobiście wręczał je każdemu z biegaczy szef SOSiR-u Zbigniew Sawicki.

Piotr Kiedrowicz pozytywnie ocenił poziom sportowy testu. – Z każdą edycją naszego testu jest coraz lepiej. Poprawia się kondycja uczestników, a oprócz stałych bywalców dochodzą kolejni chętni do sprawdzenia się w bieganiu. I o to nam właśnie chodzi. Aby jak najwięcej osób zachęcić do aktywności i zdrowego stylu życia. Przyszły dziś całe rodziny, wszyscy dobrze się bawili i to najbardziej cieszy – podkreśla szkoleniowiec.

Warto odnotować, że po raz kolejny padły słubickie rekordy w uzyskanym dystansie. Wśród panów najdłuższy dystans tj. 3240 metrów przebiegł weteran biegowych tras Grzegorz Ulanowski, natomiast wśród płci pięknej najlepiej spisała się nastoletnia Maja Smolarczyk, która zaliczyła 3010 metrów.

Dzień później druga część testu odbyła się w Ośnie Lubuskim, gdzie Słubicka Akademia Biegowa także prowadzi sportowe zajęcia. Znowu dopisała słoneczna pogoda, co oczywiście sprzyjało sporej frekwencji. Na boisku przy tutejszej podstawówce biegała grupa prawie 20 osób, głównie z młodszego pokolenia.

Wyniki wszystkich uczestników Testu Coopera można znaleźć w poniższym zestawieniu. Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z imprezy przygotowanej przez naszego reportera.

ZOBACZ KOMPET WYNIKÓW

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama