Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Test Coopera po raz kolejny w Słubicach

Kto ma ochotę sprawdzić swoją kondycję i przy tym dobrze się bawić? 19 kwietnia w Słubicach odbędzie się kolejna edycja Testu Coppera, biegowego sprawdzianu dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu wytrenowania.

Bieganie Słubice

Test został opracowany przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej. Wyznacza się ją na podstawie dystansu, jaki biegacz pokona w 12 minut. Wynik odczytuje się na podstawie specjalnej tabeli w zależności od wieku i płci.

W Słubicach taki test odbędzie się już po raz czwarty. Na imprezę zapraszają wspólnie burmistrz Słubic, Lubusz Słubice i Słubicka Akademia Biegowa. Gospodarzem będzie Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a wszystko odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej.

Kto może wziąć udział w sprawdzianie swojej formy? Tak naprawdę każdy, niezależnie od wieku i aktualnej dyspozycji, choć – jak podkreśla Ryszard Chustecki z Lubusza Słubice - zalecane jest, aby test Coopera wykonywały osoby od 13 roku życia i raczej już aktywnie fizycznie (choćby rekreacyjnie). Udział jest bezpłatny.

Spotkanie zacznie się od krótkiej rozgrzewki, którą poprowadzi Piotr Kiedrowicz, trener Słubickiej Akademii Biegowej. Potem wszyscy przystąpią do zadania głównego: 12-minutowego biegu. Po zmierzeniu pokonanego dystans, każdy dowie się, jaka jest jego kondycja.

Na uczestników, którzy ukończą test, czekają pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich przygotowano też poczęstunek – banany, pomarańcze oraz wodę mineralną.

Program testu Coopera:
  • 17.00 - zgłoszenia i pobieranie numerów startowych,
  • 17.30 - rozgrzewka,
  • 18.00 - start do biegu,
  • 18,30 - wręczenie wyróżnień.
Test Coopera warto robić regularnie, aby kontrolować efekty treningu i własne postępy. Dlatego organizatorzy już zapowiadają kolejną odsłonę testu, która 27 września odbędzie się także na stadionie w Słubicach.

- Już teraz zapraszamy na finałową rundę, która pokaże jak faktycznie przepracowaliśmy okres wiosenno-letni. Dzięki temu, każdy będzie mógł sam ocenić swoją kondycją i wyciągnąć wnioski – podsumowuje Ryszard Chustecki.

Portal Słubice24 jest patronem medialnym całego przedsięwzięcia. Już wkrótce na naszej stronie relacja z tego wydarzenia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama