Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Test Coopera po raz kolejny w Słubicach

Kto ma ochotę sprawdzić swoją kondycję i przy tym dobrze się bawić? 19 kwietnia w Słubicach odbędzie się kolejna edycja Testu Coppera, biegowego sprawdzianu dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu wytrenowania.

Bieganie Słubice

Test został opracowany przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej. Wyznacza się ją na podstawie dystansu, jaki biegacz pokona w 12 minut. Wynik odczytuje się na podstawie specjalnej tabeli w zależności od wieku i płci.

W Słubicach taki test odbędzie się już po raz czwarty. Na imprezę zapraszają wspólnie burmistrz Słubic, Lubusz Słubice i Słubicka Akademia Biegowa. Gospodarzem będzie Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a wszystko odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej.

Kto może wziąć udział w sprawdzianie swojej formy? Tak naprawdę każdy, niezależnie od wieku i aktualnej dyspozycji, choć – jak podkreśla Ryszard Chustecki z Lubusza Słubice - zalecane jest, aby test Coopera wykonywały osoby od 13 roku życia i raczej już aktywnie fizycznie (choćby rekreacyjnie). Udział jest bezpłatny.

Spotkanie zacznie się od krótkiej rozgrzewki, którą poprowadzi Piotr Kiedrowicz, trener Słubickiej Akademii Biegowej. Potem wszyscy przystąpią do zadania głównego: 12-minutowego biegu. Po zmierzeniu pokonanego dystans, każdy dowie się, jaka jest jego kondycja.

Na uczestników, którzy ukończą test, czekają pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich przygotowano też poczęstunek – banany, pomarańcze oraz wodę mineralną.

Program testu Coopera:
  • 17.00 - zgłoszenia i pobieranie numerów startowych,
  • 17.30 - rozgrzewka,
  • 18.00 - start do biegu,
  • 18,30 - wręczenie wyróżnień.
Test Coopera warto robić regularnie, aby kontrolować efekty treningu i własne postępy. Dlatego organizatorzy już zapowiadają kolejną odsłonę testu, która 27 września odbędzie się także na stadionie w Słubicach.

- Już teraz zapraszamy na finałową rundę, która pokaże jak faktycznie przepracowaliśmy okres wiosenno-letni. Dzięki temu, każdy będzie mógł sam ocenić swoją kondycją i wyciągnąć wnioski – podsumowuje Ryszard Chustecki.

Portal Słubice24 jest patronem medialnym całego przedsięwzięcia. Już wkrótce na naszej stronie relacja z tego wydarzenia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama