Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

SKP Słubice rycerzami wiosny? Trwa udana passa

Takiego startu nie spodziewali się nawet najbardziej zagorzali kibice „biało-niebieskich”. Trzy mecze i trzy zwycięstwa, każde bardzo cenne i z wymagającym rywalem. Ostatnie w prestiżowym pojedynku z Celulozą Kostrzyn aż 3:1. W najbliższą niedzielę zagrają u siebie.

SKP 2018

SKP Słubice przystępowało do wiosennej rundy rewanżowej w A klasie z dużymi nadziejami, ale i sporą dozą niepewności. Nowy zarząd klubu i nowi zawodnicy mieli dać nową jakość i zapewnić sympatykom klubu dużo pozytywnych emocji na boisku i dobrą atmosferę w samej organizacji. Czy to się udało?

Do końca sezonu jeszcze długa droga i za wcześnie by to stwierdzić, ale jak na razie słubiczanie pozytywnie zaskakują. Pierwsze trzy mecze rozegrane z czołowymi drużynami A klasy, w tym z wiceliderem z Boczowa, pokazały, że SKP to ścisła czołówka ligi i będzie bić się o miejsce na podium.

Na początek była wyjazdowa wygrana 1:0 z GKP Pszczew, potem zwycięstwo nad wspomnianą Juwenią aż 3:1, a podczas ostatniej ligowej kolejki w tym samym stosunku SKP Słubice wygrał w Kostrzynie z tamtejszą Celulozą, notabene od niedawna zarządzaną przez byłego prezesa Polonii Słubice Mirosława Wrzesińskiego.

Obecnie klub zajmuje bardzo dobre 3 miejsce w tabeli A klasy z dorobkiem 32 punktów. Do liderującej Pogoni Skwierzyna traci aż 14 oczek, ale do drugiej Juwenii już tylko cztery. Jednak tuż za jego plecami jest dość ciasno i wszystko może się jeszcze zmienić.

Co o tak dobrym starcie myśli zarząd klubu? Prezes Mariusz Zborowski nie kryje zadowolenia.

Okres zimowy przepracowaliśmy sumiennie, w klubie jest dobra atmosfera, chłopaki chcą grać i ciężko pracować. Nie jesteśmy faworytami do awansu, dlatego gramy bez obciążeń. Marzymy oczywiście, aby ta passa trwała jak najdłużej, ale jesteśmy też realistami. Chcemy po prostu cieszyć się z gry w piłkę i dawać radość również naszym sympatykom – podkreśla M. Zborowski.

Kibiców, którzy chcieliby przekonać się na żywo o dobrej dyspozycji podopiecznych trenera Przemysława Majchrzaka, zapraszamy 15 kwietnia na mecz z AS Pieski. Spotkanie odbędzie się na boisku bocznym przy ul. Sportowej w Słubicach o godz. 14:00.

Bieżące informacje, wyniki oraz tabelę można śledzić na skpslubice.futbolowo.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama