Słubice: 15 października 2018   |   Imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
reklama
reklama

Sztafetowe zmagania przełajowców (foto/wyniki)

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji ponownie gościł najlepszych biegaczy z naszego regionu. 10 kwietnia odbyły się tam nieoficjalne mistrzostwa powiatu słubickiego w sztafetowych biegach przełajowych. Kto okazał się najszybszy?

Sztafety Słubice

Tym razem nie liczyły się indywidualne osiągnięcia, ale współpraca w drużynie. Na trasie w parku za ośrodkiem zmierzyły się reprezentacje poszczególnych szkół z terenu powiatu słubickiego.

W skład każdej drużyny wchodziło 8 osób. Osobno startowały dziewczęta i chłopcy, a organizatorzy przygotowali dla nich trzy odrębne kategorie wiekowe. Każdy z biegaczy miał do zaliczenia jedną pętlę (młodsi 600 metrów, starsi 800).

Emocji było co niemiara, bo nasza młodzież podeszła do rywalizacji bardzo serio. A i frekwencja dopisała, do czego z pewnością znacznie przyczyniła się pogoda. Na trasie było bardzo głośno, a członkowie poszczególnych drużyn niezwykle żywiołowo nawzajem się dopingowali.

- Biegami przełajowymi zawsze rozpoczynamy letni sezon lekkoatletyczny. Dziś frekwencja dopisała. Cieszymy się, że biega tyle młodych ludzi. I od razu zapraszamy na kolejne zawody na naszych obiektach - powiedział prezes SOSiR Zbigniew Sawicki.

Rywalizacji przyglądał się Piotr Kiedrowicz, trener Lubusza Słubice i Słubickiej Akademii Biegowej, który nie tylko spikerował zawody, ale obserwował jak sprawują się jego podopieczni i wypatrywał biegowych talentów. Jak przyznał szkoleniowiec, tych nie brakuje.

W kategorii dzieci (klasy VII i młodsze) bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa z Rzepina, która wygrała zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy II i III gimnazjum) jako pierwsze na mecie zameldowały się reprezentacje Gimnazjum nr 2 w Słubicach (dziewczęta) oraz Gimnazjum z Ośna Lubuskiego (chłopcy). Z kolei w Licealiadzie najszybsze były drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie (dziewczęta) oraz CKZiU w Słubicach (chłopcy).

ZOBACZ WYNIKI

Na koniec imprezy odbyła się oczywiście dekoracja. Dyplomy najlepszym trójkom w poszczególnych kategoriach wręczali wspomniany Z. Sawicki oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak.

Zawody formalnie były eliminacjami do wojewódzkiego finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Nasz powiat będą tam reprezentować zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Za ich występy będziemy trzymać kciuki i oczywiście poinformujemy, jak im poszło.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama