Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Sztafetowe zmagania przełajowców (foto/wyniki)

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji ponownie gościł najlepszych biegaczy z naszego regionu. 10 kwietnia odbyły się tam nieoficjalne mistrzostwa powiatu słubickiego w sztafetowych biegach przełajowych. Kto okazał się najszybszy?

Sztafety Słubice

Tym razem nie liczyły się indywidualne osiągnięcia, ale współpraca w drużynie. Na trasie w parku za ośrodkiem zmierzyły się reprezentacje poszczególnych szkół z terenu powiatu słubickiego.

W skład każdej drużyny wchodziło 8 osób. Osobno startowały dziewczęta i chłopcy, a organizatorzy przygotowali dla nich trzy odrębne kategorie wiekowe. Każdy z biegaczy miał do zaliczenia jedną pętlę (młodsi 600 metrów, starsi 800).

Emocji było co niemiara, bo nasza młodzież podeszła do rywalizacji bardzo serio. A i frekwencja dopisała, do czego z pewnością znacznie przyczyniła się pogoda. Na trasie było bardzo głośno, a członkowie poszczególnych drużyn niezwykle żywiołowo nawzajem się dopingowali.

- Biegami przełajowymi zawsze rozpoczynamy letni sezon lekkoatletyczny. Dziś frekwencja dopisała. Cieszymy się, że biega tyle młodych ludzi. I od razu zapraszamy na kolejne zawody na naszych obiektach - powiedział prezes SOSiR Zbigniew Sawicki.

Rywalizacji przyglądał się Piotr Kiedrowicz, trener Lubusza Słubice i Słubickiej Akademii Biegowej, który nie tylko spikerował zawody, ale obserwował jak sprawują się jego podopieczni i wypatrywał biegowych talentów. Jak przyznał szkoleniowiec, tych nie brakuje.

W kategorii dzieci (klasy VII i młodsze) bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa z Rzepina, która wygrała zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy II i III gimnazjum) jako pierwsze na mecie zameldowały się reprezentacje Gimnazjum nr 2 w Słubicach (dziewczęta) oraz Gimnazjum z Ośna Lubuskiego (chłopcy). Z kolei w Licealiadzie najszybsze były drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie (dziewczęta) oraz CKZiU w Słubicach (chłopcy).

ZOBACZ WYNIKI

Na koniec imprezy odbyła się oczywiście dekoracja. Dyplomy najlepszym trójkom w poszczególnych kategoriach wręczali wspomniany Z. Sawicki oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak.

Zawody formalnie były eliminacjami do wojewódzkiego finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Nasz powiat będą tam reprezentować zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Za ich występy będziemy trzymać kciuki i oczywiście poinformujemy, jak im poszło.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama