Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Kolarze rozpoczęli sezon startem w Nierzymiu (foto)

Od mocnego akcentu rozpoczęli sezon kolarze z grupy Zahnklinik Słubice Cycling Team. 25 marca podczas inauguracyjnego wyścigu prestiżowej Zachodniej Ligi MTB w Nierzymiu pod Gorzowem Wlkp. zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach i aż dwa razy stawali na podium.

Kolarzee MTB

W maratonie MINI (24 km) lider drużyny Krzysztof Murdza zajął 2 miejsce w kategorii M3A, a łącznie w całej stawce był 7. Na tym samym dystansie niedaleko za nim był Piotr Zalisz (15 open), który również stanął na 2 stopniu podium, ale w kategorii M4A. Z kolei Grzegorz Leśkiewicz wywalczył 5 lokatę w kategorii M4, a open był 26.

Jedyny damski rodzynek w zespole, czyli Yana Kulikova sprawdziła się na dwukrotnie dłuższym dystansie. W maratonie MEGA (48 km) była 5 w kategorii kobiet open (4 w kat. K3), czym potwierdziła rosnącą dyspozycję.

- Mamy naprawdę powody do dumy, bo startowaliśmy w gronie 130 zawodników z całej zachodniej Polski – opowiada K. Murdza. – A będzie jeszcze lepiej, bo dopiero początek sezonu, który zapowiada się naprawdę obiecująco. Część członków naszej grupy kończy właśnie ciężkie górskie zgrupowanie w hiszpańskim Tossa de Mar i już na początku kwietnia całą ekipą wystartujemy w kolejnych zawodach ligi w Moryniu. Chciałbym przy okazji podziekować naszym sponsorom, dzięki którym możemy trenować. To: Stomatologia Słubice, Lutycz Nieruchomości, Viadrina Logistic, Format, gmina Słubice oraz Kasa Zdrowia AOK Nordost – dodaje.

Zawodnicy Zahnklinik MTB Team Słubic to nie jedyne słubickie akcenty podczas imprezy w Nierzymiu. W maratonie MINI Damian Kowalski zajął 38 miejsce open (10 w kat. M3A). Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale niestety nasz kolarz zaliczył kraksę.

Słubiczanie zdominowali podium w klasyfikacji par w maratonie MEGA. Nasi etatowi triathlonowcy Marek Hubko i Bartosz Borula sprawdzili się tym razem w zespołowej jeździe i jako HM SOFT-TEAM pokonali wszystkich rywali. Na trzecie lokacie uplasowali się Łukasz Kowalski oraz Piotr Szram (Stürmer Maszyny Team).

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama