Od mocnego akcentu rozpoczęli sezon kolarze z grupy Zahnklinik Słubice Cycling Team. 25 marca podczas inauguracyjnego wyścigu prestiżowej Zachodniej Ligi MTB w Nierzymiu pod Gorzowem Wlkp. zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach i aż dwa razy stawali na podium.

Kolarzee MTB

W maratonie MINI (24 km) lider drużyny Krzysztof Murdza zajął 2 miejsce w kategorii M3A, a łącznie w całej stawce był 7. Na tym samym dystansie niedaleko za nim był Piotr Zalisz (15 open), który również stanął na 2 stopniu podium, ale w kategorii M4A. Z kolei Grzegorz Leśkiewicz wywalczył 5 lokatę w kategorii M4, a open był 26.

Jedyny damski rodzynek w zespole, czyli Yana Kulikova sprawdziła się na dwukrotnie dłuższym dystansie. W maratonie MEGA (48 km) była 5 w kategorii kobiet open (4 w kat. K3), czym potwierdziła rosnącą dyspozycję.

- Mamy naprawdę powody do dumy, bo startowaliśmy w gronie 130 zawodników z całej zachodniej Polski – opowiada K. Murdza. – A będzie jeszcze lepiej, bo dopiero początek sezonu, który zapowiada się naprawdę obiecująco. Część członków naszej grupy kończy właśnie ciężkie górskie zgrupowanie w hiszpańskim Tossa de Mar i już na początku kwietnia całą ekipą wystartujemy w kolejnych zawodach ligi w Moryniu. Chciałbym przy okazji podziekować naszym sponsorom, dzięki którym możemy trenować. To: Stomatologia Słubice, Lutycz Nieruchomości, Viadrina Logistic, Format, gmina Słubice oraz Kasa Zdrowia AOK Nordost – dodaje.

Zawodnicy Zahnklinik MTB Team Słubic to nie jedyne słubickie akcenty podczas imprezy w Nierzymiu. W maratonie MINI Damian Kowalski zajął 38 miejsce open (10 w kat. M3A). Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale niestety nasz kolarz zaliczył kraksę.

Słubiczanie zdominowali podium w klasyfikacji par w maratonie MEGA. Nasi etatowi triathlonowcy Marek Hubko i Bartosz Borula sprawdzili się tym razem w zespołowej jeździe i jako HM SOFT-TEAM pokonali wszystkich rywali. Na trzecie lokacie uplasowali się Łukasz Kowalski oraz Piotr Szram (Stürmer Maszyny Team).