Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Tenisiści ze Słubic coraz bliżej III ligi

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą tenisiści stołowi FSL Aktywni Słubice. Jak na razie w finałowej rundzie IV ligi grupy północnej wygrali wszystkie trzy spotkania i na półmetku tej fazy rozgrywek są liderem tabeli.

fsl aktywni_gorzow

Decydująca runda rozpoczęła się 10 lutego. Pisaliśmy wtedy o zwycięskiej inauguracji z udziałem naszych tenisistów, którzy na własnym terenie 10:1 pokonali UKS Warta III Kostrzyn. Kolejne dwa mecze odbyły się w tym miesiącu.

Najpierw 10 marca słubiczanie udali się do Gorzowa, gdzie zmierzyli się z tamtejszą GKS Gorzovią V. Na trudnym terenie pokonali rywali 10:3.

- Troszkę baliśmy się ekipy gorzowiaków, którzy w pierwszym meczu rundy zasadniczej postraszyli nas mocnym składem. Jednak teraz daliśmy z siebie wszystko ostatecznie wygrywając – opowiada Robert Tomczak z „aktywnych”.

Cztery dni później czekał ich kolejny wyjazd, tym razem do wicelidera tabeli, czyli MUKS Bocian Słońsk. I temu zadaniu zawodnicy ze Słubic także sprostali. Podczas rundy zasadniczej było 9:9, a tym razem padł wynik 10:6 dla naszych.

- Początek meczu to była prawdziwa bitwa. Nikt nie chciał odpuścić. Przy remisie 6:6 jednak odjechaliśmy rywalom wygrywając kolejne mecze. Naszą drużynę pociągnął niezawodny Kuba Dziwosz, który – co warte podkreślenia - jeszcze nie przegrał w lidze ani razu – relacjonuje R. Tomczak.

Czy to oznacza, że mamy już III ligę w Słubicach? Na papierze jeszcze nie, ale awans jest blisko. Przed słubiczanami 3 decydujące spotkania.

14 kwietnia jadą na rewanż Kostrzyna, tydzień później zagrają u siebie z Gorzovią, a na koniec rozgrywek (12 maja) ponownie u siebie ze Słońskiem. Teoretycznie wystarczą im tylko dwa zwycięstwa, ale jak zapowiadają sami zawodnicy: „szampanów jeszcze nie mrozimy i ostro trenujemy dalej”.

O występach naszych tenisistów będziemy informować.

TABELA I WYNIKI (plik uzupełniany na bieżąco)
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama