Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Srebrno-złota Dominika

Nie tak dawno pisaliśmy o coraz lepszej formie wracającej po kontuzji Dominiki Podhajeckiej, a w międzyczasie nastoletnia tenisistka stanęła na podium kolejnych prestiżowych zawodów. Tym razem sięgnęła po złoty i srebrny medal Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Smolcu.

dominika smolec

Zawody odbyły się w dniach 3-5 marca ramach cyklu Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Skrzatek (do lat 12) rozgrywanego pod egidą Polskiego Związku Tenisowego. Organizatorem imprezy był UKS SPORTAKUS Wrocław.

Dominika postanowiła spróbować swoich sił zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. W tej ostatniej wystartowała w parze z Oliwią Jędrzejczak z AZS Poznań. I spisała się doskonale. W stawce 8 najlepszych par w Polsce poznańsko-górzycki duet sięgnął po pierwsze miejsce pokonując w drodze po złoto m.in. medalistkę Drużynowych Mistrzostw Europy Monikę Stankiewicz z KT GAT Gdańsk oraz utalentowaną Maję Pawelską z KS Mostostal Zabrze (4:6, 6:2, 10:6).

Nie mniej emocjonujący był finał z parą Antonina Helińska (SAT Szczecin) i Jagna Mańkowska (AZS Poznań), która była rozstawiona z nr 1. Pierwszy set podobnie jak w półfinale był przegrany, ale kolejne dwa to już popis gry Dominiki i Oliwii. Emocji było co niemiara, a o zwycięstwie decydować musiał tie-break. Ostateczny wynik to 2:1 dla naszego duetu (2:6, 6:3, 10:8).

Gra w deblu to jednak nie wszystko, bo Dominika Podhajecka postanowiła spróbować swoich sił także w singlu. I po wynikach widać, że utalentowana „Dominatorka” wraca do dobrej dyspozycji. Pewnie pokonała w kolejnych rundach: Aleksandrę Mrzygłód z KT Clarena Wrocław (6:0, 6:1), Nadię Kulbiej z SAT Szczecin (6:1, 6:3) i Jagnę Mańkowską z AZS Poznań (6:1, 6:2).

W finale na podopieczną trenerów Daniela Podhajeckiego i Roberta Godlewskiego czekała wspomniana Monika Stankiewicz, czołowa tenisistka Europy. Choć zawodniczka GKT Smecz Górzyca na korcie dwoiła się i troiła, to jednak w decydujących momentach zabrakło jej nieco ogrania, które straciła przez niedawne kontuzje. Ostatecznie rywalka wygrała 2:0 (6:3, 6:2).

dominika smolec_2

- Mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wygrała rywalka, ale ogromne brawa należą się również Dominice, która może tylko pomarzyć o takich warunkach treningowych jakie ma jej koleżanka. Warty podkreślenia jest również efektowny styl w jakim Dominika dotarła do finału imprezy w Smolcu (bez straty seta). Dominika kolejny raz pokazała charakter i niezwykły potencjał jaki w niej drzemie – podsumował trener i jednocześnie ojciec zawodniczki Daniel Podhajecki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama