Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

W Cybince będą trenować kolarstwo

Nie tak dawno pisaliśmy o nowo powstałym teamie kolarskim w Słubicach. Okazuje się, że w Cybince mają podobny pomysł. Działacze klubu AMG Cybinka Team mają ambitne plany – chcą szkolić młodych adeptów kolarstwa. Niedługo rusza nabór.

amg team
Do uprawiania kolarstwa zaprasza Agnieszka Gabrysz i jej klubowi koledzy

Dzieci i młodzież z Cybinki będą mieli szansę na rowerach jeździć nie tylko hobbystycznie. A przypomnijmy, akurat w Cybince młodzi na rowerach czują się świetnie. W zeszłym roku Wiktoria Samulska z nieformalnej grupy „Cybinko na rower” została laureatką ogólnopolskiego konkursu radiowej Trójki pt. „Wakacje na dwóch kółkach” (zobacz). A cybińskie Stowarzyszenie Rozwoju PRO-EKO od lat zabiera dzieci na rowerowe wakacje po okolicy (zobacz).

16 lutego w Cybince odbyło się spotkanie założycielskie nowego klubu sportowego o nazwie AMG Cybinka TEAM. Poprowadzili je Tadeusz Jasionek (prezes Lubuskiego Związku Kolarskiego) oraz Sebastian Łukaszewicz, sekretarz Gminy Cybinka.

Najważniejsze zadanie się udało – wyłoniono władze klubu. Na czele AMG Cybinka Team stanął Sebastian Krysiak, który będzie pełnić funkcję prezesa. W pracy będą mu pomagać Andrzej i Marek Łozowscy (jako wiceprezesi), Patryk Rudziński (sekretarz) oraz Maria Gabrysz (skarbnik).

Co ciekawe, grupa pod tą nazwą działa już od ubiegłego sezonu, ale w sposób nieformalny. Jej członkowie uczestniczyli w rozmaitych zawodach kolarskich (m.in. Zachodniej Lidze MTB), organizowali wspólne treningi, wyjazdy. Skąd pomysł, aby teraz zorganizować w formie klubu?

- Sporo rodziców się zgłaszało i pytało o szkolenia dzieci, więc po rozmowach doszliśmy do wniosku, że skoro jest zainteresowanie, to trzeba działać – wyjaśnia naszej redakcji Agnieszka Gabrysz z komisji rewizyjnej, która od lat sama chętnie wskakuje na rower, i to z dużym powodzeniem. A na swoim koncie ma nie tylko sukcesy sportowe, ale nawet tytuł... rowerowej Miss Poland.

Czy młodzi adepci kolarstwa pójdą w ślady jej i starszych kolegów? Już niedługo klub rozpocznie nabór w swoje szeregi. Mile widziane są szczególnie dzieci i młodzież. A klubowi działacze liczą, że chętnych do trenowania kolarstwa nie zabraknie.

Do tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama