Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Młodzi poloniści szykowali formę w Rewalu (foto)

Pompki i rozciąganie na plaży – czemu nie? Każda pogoda jest dobra, żeby trenować. Podczas ferii udowadniali to piłkarze z UKS Polonia. Wyjechali do Rewala i odpoczywali bardzo aktywnie – były treningi, mecze, a na deser – wizyty w SPA.

Polonia Słubice

Zimą na plaży też jest fajnie i jest co robić. Choć gdzieniegdzie leży śnieg, nadal można się dobrze bawić. To udowodnili młodzi piłkarze z UKS Polonia, którzy od 12 do 17 lutego byli w Rewalu. Na obóz piłkarski pojechały dwie drużyny, których trenerami są Jacek Trojan i Piotr Dmuchowski: z rocznika 2010 trenowało 11 młodych piłkarzy, a z rocznika 2005/6 aż 24.

Zawodnicy podczas obozu nie próżnowali. Każdego dnia mieli aż 3 treningi: po śniadaniu i po obiedzie, a wieczorem grali sparingi. Na trening poranny szli 2,5 km na Orlik do Trzęsacza. I dali radę kondycyjnie. – W tamtym roku po raz pierwszy byliśmy na takim obozie, wyjechaliśmy do Dzierżoniowa. Po trzecim dniu było widać zmęczenie, dlatego zmniejszyliśmy ilość treningów. A w Rewalu pracowaliśmy każdego dnia na 100 proc. Sam byłem zaskoczony – mówi P. Dmuchowski.

Jest również zadowolony z tego, jak zawodnicy radzili sobie w sparingach – choć nie wszystkie mecze wygrali. Rywalizowali ze Stilonem Gorzów, Akademią Piłkarską Reiss z Poznania i starszą drużyna z Kotwicy Kórnik. – Generalnie ich grę oceniam na plus, nie mowie o wyniku, ale o tym, jak wglądała sama gra, jak się chłopaki rozumieli na boisku, akcje jakie prowadzili. Jestem pod wrażeniem ich umiejętności – chwali podopiecznych trener.

Ale młodzi sportowcy spędzali czas nie tylko na treningach. Po ciężkiej pracy na boisku regenerowali siły w SPA, czyli m.in. na basenie i w saunie. W wodzie świetnie czuli się i młodsi, i starsi. Humory dopisywały wszystkim!

Jakie efekty ciężkie treningi przyniosą podczas meczy? To okaże się już niedługo. Zawodnicy z rocznika 2006 już 22 marca zagrają w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. A w drugi weekend kwietnia wystartuje I liga młodzików, nasi grają w grupie północnej, mistrzowskiej. Już 7 kwietnia spotkają się z odwiecznym rywalem UKS Czwórka Kostrzyn. Czy będzie trudno? Po tym jak wyglądał obóz Piotr Dmuchowski jest dobrej myśli. I zapowiada walkę o mistrzostwo województwa. O przebiegu rywalizacji będziemy oczywiście informować.

Poniżej fotorelacja z obozu. Zdjęcia dzięki uprzejmości UKS Polonia Słubice (dziękujemy).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama