Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Koszykarze powalczą u siebie o playoffy

Koszykarze ze Słubic i Frankfurtu zapraszają na ostatni w tym sezonie dwumecz u siebie. Na własnym parkiecie zmierzą się z bezpośrednim przeciwnikiem o miejsce w fazie playoff. Wygrana znacznie przybliży ich do awansu. By to osiągnąć potrzebna im jest nie tylko dobra forma, ale i wsparcie kibiców.

red cocks_team_home

25 lutego w hali przy Beeskower Straße 14A we Frankfurcie nad Odrą pojawią się SV Babelsberg 03 oraz Mahlower SV 1977. Kim są rywale i jak wyglądają szanse naszej drużyny? Poniżej szczegóły.

Najpierw o godz. 10 czerwone koguty zmierzą się z tą pierwszą drużyną, obecnie zajmującą 3 miejsce w tabeli Landesligi z bilansem 7:3. W pierwszym meczu to rywale byli górą wygrywając 63:61 po rzucie za 3 punkty w ostatniej akcji meczu. Jeśli rewanż się powiedzie, jest szansa na przeskoczenie ich w tabeli, bo nasza drużyna z dorobkiem 6:4 plasuje się tuż za ekipą z Babelsberga.

Drugi pojedynek to potyczka z wyjątkowo twardo grającymi koszykarzami z Mahlow. Pierwsze starcie zakończyło się wynikiem 67:44 dla naszych. Choć przeciwnicy okupują dolne rejony tabeli, to mało które mecze przegrywają tak wysoko, tocząc zacięte boje nawet z czołowymi drużynami ligi. Początek tej rywalizacji o godz. 14.

A jak szanse słubicko-frankfurckiej drużyny ocenia trener Arkadiusz Sowa?

- O komplet zwycięstw będzie bardzo ciężko. Rywale wzmocnili się zawodnikami z wyższych lig i grają skuteczną i dobrze poukładaną koszykówkę. My natomiast mamy problemy kadrowe i kontuzje. Jest też i dobra wiadomość. Niedawno do naszej drużyny dołączyli dwaj wartości gracze z Gorzowa, jeden nawet kiedyś u nas studiował i grał w klubie z Frankfurtu. Na pewno będzie z nich pożytek, ale nie są jeszcze dostatecznie zgrani z drużyną – opowiada A. Sowa.

Trener zachęca do przyjścia na halę sportowych kibiców ze Słubic i Frankfurtu. Wstęp na wszystkie mecze jak zawsze jest bezpłatny. ZOBACZ DOJAZD

Harmonogram spotkań
  • 25.02, godz. 10:00 - 1. ASC Frankfurt (Oder) Red Cocks - SV Babelsberg 03
  • 25.02, godz. 12:00 - SV Babelsberg 03 - Mahlower SV 1977
  • 25.02, godz. 14:00 - Mahlower SV 1977 - 1. ASC Frankfurt (Oder) Red Cocks
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama