Słubice: 10 grudnia 2018   |   Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Sport Sebastian Świtoński mistrzem woj. lubuskiego w wyciskaniu sztangi
reklama
reklama

Sebastian Świtoński mistrzem woj. lubuskiego w wyciskaniu sztangi

Kolejny sukces Sebastiana Świtońskiego. Nasz niedawno upieczony brązowy medalista świata, tym razem postanowił sprawdzić się na krajowym podwórku. I sięgnął po tytuł mistrza województwa lubuskiego w wyciskaniu sztangi leżąc.

switonski drzonkow3
To kolejny tytuł dla S. Świtońskiego (fot. archiwum)

Impreza pod nazwą Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubuskiej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc odbyła się 10 lutego w Skwierzynie. Sebastian pojechał tam, aby przetrzeć się przed startem w zawodach pucharu świata, które już za kilka dni odbędą się w dalekim Dubaju.

Młody słubiczanin sięgnął po mistrzowski tytuł w kategorii juniora (do 24 lat) wyciskając 145g przy wadze 66 kg. Warto podkreślić, że był jedynym niepełnosprawnym sportowcem w całej stawce.

- Ten start był dlatego aż tak ważny, ponieważ po nim odzyskałem to "oko tygrysa", który ostatnio gdzieś tam po drodze mi uciekło... Odblokowałem głowę i w końcu poczułem znów, że jestem mocny. Jak zawsze dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi się przygotować – powiedział naszej redakcji uradowany sportowiec.

I zachęca do trzymania kciuków w przyszłym tygodniu. W dniach 17-22 lutego leci do Dubaju, gdzie odbędą się zawody w ramach prestiżowego cyklu World Para Powerlifting. W rywalizacji o puchar świata spotka się tam z najlepszymi niepełnosprawnymi siłaczami na świecie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama