Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
Słubice24.pl Wiadomości Sport Którędy pobiegną uczestnicy „Biegu bez granic”? Znamy dokładną trasę
reklama
reklama

Którędy pobiegną uczestnicy „Biegu bez granic”? Znamy dokładną trasę

Niedawno pisaliśmy, że można już zapisywać się do tegorocznej edycji „Lauf ohne Grenzen – Biegu bez granic”. W międzyczasie poznaliśmy również trasę, którą do przebiegnięcia będą mieli zawodnicy. Wystartują i zakończą bieg na stadionie we Frankfurcie, dwa razy przebiegną przez most graniczny.

Bieg bez granic

Odkrywamy kolejne szczegóły tegorocznego „Lauf ohne Grenzen – Biegu bez granic”. Będzie on jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń Miejskiego Święta Hanzy.

Przypomnijmy, za przygotowanie biegu wspólnie odpowiadają oba miasta: ze strony polskiej Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a z niemieckiej Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie. Dystans jest taki sam, jak w zeszłym roku: 14,065 km, czyli 1/3 maratonu. Organizatorzy właśnie opublikowali mapę, na której zaznaczyli dokładną trasę tegorocznego biegu.

Zawodnicy rozpoczną wyścig na Stadionie Przyjaźni we Frankfurcie. Trasa prowadzi ulicami Frankfurtu w stronę mostu. Po polskiej stronie zawodnicy będą bieli ulicami 1-go maja i Sportową w stronę stadionu. Tam zrobią jedną rundę i wrócą tą samą trasą na most.

We Frankfurcie pokonają jeszcze kilka ulic, pobiegną m.in. fragmentem promenady, na stadion wrócą przez plac K. Rittera, Berliner Str., dalej Karl-Marx-Str. i Logenstr. Wyścig zakończy się tam, gdzie się rozpoczął, czyli na frankfurckim stadionie. W zeszłym roku było odwrotnie: bieg rozpoczął się i zakończył w Słubicach.

trasa bieg_bez_granic

Start biegu zaplanowano na 13 lipca o godz. 19:30. Zapewne w tym czasie kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Będziemy na bieżąco pisać o przygotowaniach do wyścigu.

W zeszłym roku na starcie zameldowało się 350 osób, jak będzie w tym? Zapisy prowadzone są przez stronę www.davengo.com.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama