Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Szczecińskie wojaże udane dla młodej Polonii

Do sezonu szykują się nie tylko seniorzy, ale także nasza piłkarska młodzież z UKS Polonia Słubice. Chłopcy z rocznika 2008 udali się do dalekiego Szczecina, by tam powalczyć w prestiżowym turnieju Gryf Cup. I przywieźli stamtąd cenne, drugie miejsce.

polonia Szczecin

Turniej obył się 4 lutego. Do rywalizacji o główne trofeum przystąpiło aż 10 drużyn, dlatego organizatorzy turnieju podzielili uczestników na dwie eliminacyjne grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym.

Początek nie nastrajał optymistycznie, bo młodzi poloniści przegrali dwa pierwsze mecze, najpierw z Arkonią Szczecin (0:1), następnie z SALOS Szczecin (0:2). Potem było jednak coraz lepiej. Kolejne dwa spotkania to imponujące wygrane ze Stalą Szczecin (2:0) oraz Pogonią II Szczecin (3:0), co daje słubiczanom 2 miejsce w grupie i awans do dalszej fazy rozgrywek.

W ćwierćfinale Polonia spotyka się ze starym dobrym znajomym, czyli drużyną UKS Czwórka Kostrzyn. Mecz, jak to często bywa w rywalizacji słubicko-kostrzyńskiej, był bardzo zacięty i kończy się remisem 0:0, ale w rzutach karnych lepsi okazali się słubiczanie. Pozytywnie nakręceni w półfinale z kwitkiem odprawiają Pogoń Szczecin 2:1.

W wielkim finale czekał ich po raz drugi pojedynek z Arkonią Szczecin. Faworyzowani rywale ponownie okazali się lepsi, choć tym razem wygrali różnicą tylko jednego gola (1:2). UKS Polonia Słubice ostatecznie zajęła II miejsce. W nagrodę za swój wysiłek piłkarze otrzymali okazały puchar praz pamiątkowe medale.

Skład Polonii Słubice: Dominik Dubacki, Beniamin Mieczkowski, Fabian Górowski, Jakub Anioł, Gracjan Gozdek, Tymek Trojan, Jakub Niekurzak, Igor Olender. Trenerzy: Artur Anioł, Tomasz Górowski.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobra formę w kolejnych meczach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama