Słubice: 15 grudnia 2018   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Szczecińskie wojaże udane dla młodej Polonii

Do sezonu szykują się nie tylko seniorzy, ale także nasza piłkarska młodzież z UKS Polonia Słubice. Chłopcy z rocznika 2008 udali się do dalekiego Szczecina, by tam powalczyć w prestiżowym turnieju Gryf Cup. I przywieźli stamtąd cenne, drugie miejsce.

polonia Szczecin

Turniej obył się 4 lutego. Do rywalizacji o główne trofeum przystąpiło aż 10 drużyn, dlatego organizatorzy turnieju podzielili uczestników na dwie eliminacyjne grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym.

Początek nie nastrajał optymistycznie, bo młodzi poloniści przegrali dwa pierwsze mecze, najpierw z Arkonią Szczecin (0:1), następnie z SALOS Szczecin (0:2). Potem było jednak coraz lepiej. Kolejne dwa spotkania to imponujące wygrane ze Stalą Szczecin (2:0) oraz Pogonią II Szczecin (3:0), co daje słubiczanom 2 miejsce w grupie i awans do dalszej fazy rozgrywek.

W ćwierćfinale Polonia spotyka się ze starym dobrym znajomym, czyli drużyną UKS Czwórka Kostrzyn. Mecz, jak to często bywa w rywalizacji słubicko-kostrzyńskiej, był bardzo zacięty i kończy się remisem 0:0, ale w rzutach karnych lepsi okazali się słubiczanie. Pozytywnie nakręceni w półfinale z kwitkiem odprawiają Pogoń Szczecin 2:1.

W wielkim finale czekał ich po raz drugi pojedynek z Arkonią Szczecin. Faworyzowani rywale ponownie okazali się lepsi, choć tym razem wygrali różnicą tylko jednego gola (1:2). UKS Polonia Słubice ostatecznie zajęła II miejsce. W nagrodę za swój wysiłek piłkarze otrzymali okazały puchar praz pamiątkowe medale.

Skład Polonii Słubice: Dominik Dubacki, Beniamin Mieczkowski, Fabian Górowski, Jakub Anioł, Gracjan Gozdek, Tymek Trojan, Jakub Niekurzak, Igor Olender. Trenerzy: Artur Anioł, Tomasz Górowski.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobra formę w kolejnych meczach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama