Słubice: 17 sierpnia 2018   |   Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
reklama
reklama

Srebrni juniorzy Polonii

Dobrą formą błysnęła młodzieżowa drużyna Polonii Słubice. 4 lutego piłkarze z rocznika 2001/2002 wzięli udział w halowym turnieju "FC Lok Wintercup 2018" na zaproszenie swoich rywali zza Odry - FC Lokomotive Frankfurt. I spisali się doskonale zajmując drugie miejsce w mocnej stawce.

polonia turniej_ffo

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, dlatego organizatorzy zdecydowali o podziale na dwie grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym. Tu poloniści zaczęli od porażki 1:2 z SpG Lebus / Podelzig, następnie pokonali 2:0 drugą drużynę gospodarzy, a w ostatnim meczu o wszystko zremisowali z Blau Weiß Markendorf 2:2.

Dzięki temu z 2 miejsca w grupie awansowali do dalszej fazy i tam dopiero pokazali pazur. Szczególnie udany był w ich wykonaniu półfinał, w którym zmierzyli się z faworytem turnieju, ekipą 1.FC Frankfurt. Po bezbramkowym remisie, rozstrzygnięcie nastąpiło w karnych, które lepiej wykonywali gracze Polonii (2:1).

Wielki finał to powtórka z rozrywki, czyli ponowne starcie z Blau Weiß Markendorf. I ponownie w meczu pada remis, tym razem 1:1. O końcowym zwycięstwie w turnieju decydują więc rzuty karne. Te minimalnie lepiej wykonują niemieccy rywale (1:2) i nasza drużyna ostatecznie kończy turniej na 2 miejsce.

Poloniści zagrali w składzi: Artur Makuch, Igor Kolczak, Tomasz Kujawa, Kamil Morgiewicz, Patryk Nowaczewski, Kacper Kaminski, Karol Tomków, Michał Syndela. Gratulacje dla młodych piłkarzy i ich trenera Łukasza Ryszczuka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama