Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Srebrni juniorzy Polonii

Dobrą formą błysnęła młodzieżowa drużyna Polonii Słubice. 4 lutego piłkarze z rocznika 2001/2002 wzięli udział w halowym turnieju "FC Lok Wintercup 2018" na zaproszenie swoich rywali zza Odry - FC Lokomotive Frankfurt. I spisali się doskonale zajmując drugie miejsce w mocnej stawce.

polonia turniej_ffo

Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, dlatego organizatorzy zdecydowali o podziale na dwie grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym. Tu poloniści zaczęli od porażki 1:2 z SpG Lebus / Podelzig, następnie pokonali 2:0 drugą drużynę gospodarzy, a w ostatnim meczu o wszystko zremisowali z Blau Weiß Markendorf 2:2.

Dzięki temu z 2 miejsca w grupie awansowali do dalszej fazy i tam dopiero pokazali pazur. Szczególnie udany był w ich wykonaniu półfinał, w którym zmierzyli się z faworytem turnieju, ekipą 1.FC Frankfurt. Po bezbramkowym remisie, rozstrzygnięcie nastąpiło w karnych, które lepiej wykonywali gracze Polonii (2:1).

Wielki finał to powtórka z rozrywki, czyli ponowne starcie z Blau Weiß Markendorf. I ponownie w meczu pada remis, tym razem 1:1. O końcowym zwycięstwie w turnieju decydują więc rzuty karne. Te minimalnie lepiej wykonują niemieccy rywale (1:2) i nasza drużyna ostatecznie kończy turniej na 2 miejsce.

Poloniści zagrali w składzi: Artur Makuch, Igor Kolczak, Tomasz Kujawa, Kamil Morgiewicz, Patryk Nowaczewski, Kacper Kaminski, Karol Tomków, Michał Syndela. Gratulacje dla młodych piłkarzy i ich trenera Łukasza Ryszczuka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama