Słubice: 23 lutego 2018   |   Imieniny: Romana, Izabela, Damian
reklama
reklama

Jakub Czak z życiówką i drugim wynikiem w Europie

Choć do wiosny jeszcze sporo czasu, to lekkoatleci nie próżnują i w ramach przygotowań do sezonu, zaplanowali także starty w hali. Doskonałą formą błysnął Jakub Czak. Utalentowany płotkarz ze Słubic pobiegł 7,97 na 60 m przez płotki, co jest drugim wynikiem w Europie.

jakub czak

Zawodnik Lubusza Słubice uzyskał ten wynik 20 stycznia podczas mityngu lekkoatletycznego organizowanego przez Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oaz RKS Łódź. Najpierw w eliminacjach pobiegł 7,99 sek., a następnie w finale był bezkonkurencyjny i uzyskał czas 7,97 sek. To jego nowy rekord życiowy oraz drugi wynik w Europie w kategorii U-18.

A tak start swojego podopiecznego ocenia trener Jacek Grześkowiak (prowadzący Jakuba wspólnie z Grześkiem Kaczmarkiem z Międzyrzecza). - Z wyniku jestem bardzo zadowolony. To były udane zawody, ale może być jeszcze lepiej. Docelowy start to Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się od 9 do 11 lutego w Toruniu – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

Czy podczas HMP utalentowanemu płotkarzowi ze Słubic uda się poprawić rekord Polski juniorów młodszych, który od 2014 roku należy do Dawida Żebrowskiego z Victorii Racibórz i wynosi 7,82? Przekonamy się już za niespełna miesiąc.

Na udziale w mistrzostwach Polski Kuba Czak zakończy sezon halowy, a następnie skupi się na przygotowaniach do letnich startów. W tym roku czeka go duże wyzwanie – Mistrzostwa Europy w kategorii wiekowej U18, które w lipcu odbędą się na Węgrzech. A jeśli forma dopisze, to jest szansa na dostanie się do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w argentyńskim Buenos Aires, gdzie spotkają się najlepsi sportowych z całego świata.

O jego występach będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama