Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Jakub Czak z życiówką i drugim wynikiem w Europie

Choć do wiosny jeszcze sporo czasu, to lekkoatleci nie próżnują i w ramach przygotowań do sezonu, zaplanowali także starty w hali. Doskonałą formą błysnął Jakub Czak. Utalentowany płotkarz ze Słubic pobiegł 7,97 na 60 m przez płotki, co jest drugim wynikiem w Europie.

jakub czak

Zawodnik Lubusza Słubice uzyskał ten wynik 20 stycznia podczas mityngu lekkoatletycznego organizowanego przez Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki oaz RKS Łódź. Najpierw w eliminacjach pobiegł 7,99 sek., a następnie w finale był bezkonkurencyjny i uzyskał czas 7,97 sek. To jego nowy rekord życiowy oraz drugi wynik w Europie w kategorii U-18.

A tak start swojego podopiecznego ocenia trener Jacek Grześkowiak (prowadzący Jakuba wspólnie z Grześkiem Kaczmarkiem z Międzyrzecza). - Z wyniku jestem bardzo zadowolony. To były udane zawody, ale może być jeszcze lepiej. Docelowy start to Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się od 9 do 11 lutego w Toruniu – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

Czy podczas HMP utalentowanemu płotkarzowi ze Słubic uda się poprawić rekord Polski juniorów młodszych, który od 2014 roku należy do Dawida Żebrowskiego z Victorii Racibórz i wynosi 7,82? Przekonamy się już za niespełna miesiąc.

Na udziale w mistrzostwach Polski Kuba Czak zakończy sezon halowy, a następnie skupi się na przygotowaniach do letnich startów. W tym roku czeka go duże wyzwanie – Mistrzostwa Europy w kategorii wiekowej U18, które w lipcu odbędą się na Węgrzech. A jeśli forma dopisze, to jest szansa na dostanie się do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w argentyńskim Buenos Aires, gdzie spotkają się najlepsi sportowych z całego świata.

O jego występach będziemy informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama