Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Młodzi piłkarze zagrali w Perlik Cup (foto/wyniki)

To nic, że zima, piłkę kopie się dobrze też na hali. Wiedzą o tym dobrze młodzi piłkarze, którzy w minioną niedzielę rywalizowali w noworocznym turnieju Perlik Cup. Nie brakowało tego, co w piłce tak wszyscy kochają: rywalizacji, goli, emocji i pucharów. Zapraszamy do naszej fotorelacji!

Perlik Cup

Słubice mają już Łukasza Fabiańskiego, który w piłkę zaczął grać w właśnie w juniorskiej drużynie Polonii. A kto wie, może wśród grających obecnie w UKS są przyszli piłkarze na miarę Łukasza czy Roberta Lewandowskiego? Chłopaki grają i szlifują umiejętności!

Choć za oknami zima, młodzi piłkarze mieli okazję do sprawdzenia swojej formy w Noworocznym Halowym Turnieju Orlików Perlik Cup, organizowanym w ramach cyklu „Piłkarski laur” przez firmę Colloseum Sport Marketing, oczywiście pod patronatem firmy Perlik. Imprezę wsparł również Polski Związek Piłki Nożnej.

7 stycznia na sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 1 spotkali się adepci futbolu z 11 najmocniejszych ośrodków piłkarskich z naszego regionu (drużyn miało być 12, ale nie dojechał Stilon Gorzów Wielkopolski). W stawce były takie drużyny jak Warta Gorzów, Lech Poznań czy Pogoń Szczecin. Gospodarzami byli oczywiście nasi juniorzy z UKS Polonia Słubice.

Kilkugodzinna rywalizacja, choć na parkiecie, a nie na boisku, była bardzo zacięta. Nie brakowało emocji, szybkich akcji, celnych podań ani oczywiście goli. Wszyscy zawodnicy potraktowali turniej bardzo poważnie. Zza linii boiska dopingowali ich kibice i rodzice, zagrzewając do walki. A kto nie mógł tego dnia przybyć do hali, mógł śledzić zmagania na żywo dzięki transmisji w telewizji HTS. OBEJRZYJ

W finale spotkały się ekipy Energetyka Gryfino i Pogoni Szczecin. Ponieważ nie padła ani jedna bramka, zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Został nim zespół z Gryfina – udało im się trafić raz, przeciwnicy ani razu nie zdołali wbić piłki do bramki.

Wybrano również najlepszych piłkarzy turnieju. Najlepszym zawodnikiem został Hubert Ragan z Energetyka Gryfino, bramkarzem - Jan Karczewski z Pogoni Szczecin, a królem strzelców – Daniel Ciesielski ze Steinpolu Ilanka Rzepin.

Poloniści walczyli o 5 miejsce właśnie z ekipą z sąsiedniego Rzepina. Niestety, nie udało im się wygrać, to przeciwnicy strzelili jedyną bramkę tym meczu. Ostatecznie słubiczanie uplasowali się na 6 miejscu, w połowie turniejowej stawki.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
 1. Energetyk Gryfino
 2. Pogoń Szczecin
 3. Lech Poznań FA Dariusza Dudki
 4. UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą
 5. Steinpol Ilanka Rzepin
 6. UKS Polonia Słubice
 7. UKS Perła Cybinka
 8. APKO Krosno Odrzańskie
 9. Football Academy Myślibórz
 10. Dwójka MOS Gubin
 11. Warta Gorzów Wielkopolski
 12. Stilon Gorzów Wielkopolski (wo)
Wysiłek młodych piłkarzy został doceniony: wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale, a pierwsza szóstka również nagrody rzeczowe, czyli sprzęt sportowy.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z turnieju.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama