Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Polonia o krok od pudła w Benefizturnier

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Polonii Słubice w corocznym turnieju dobroczynnym Benefizturnier. 30 grudnia halowe zmagania we Frankfurcie zakończyli na czwartym miejscu.

polonia frankfurt

Impreza miała charakter nie tylko sportowy, ale i charytatywny. Zgodnie z zapowiedziami działaczy 1. FC Frankfurt, dochód z turnieju w całości zostanie przekazany na potrzeby dzieci uprawiających sport. Dlatego w trakcie sportowego święta była okazja do licytowania koszulek z autografami znanych piłkarzy, a na gości czekało solidne zaplecze gastronomiczne.

A jak turniej wypadł pod względem sportowym? Najpierw swoje rozgrywki miały drużyny młodzieżowe (tu nie mieliśmy swojego reprezentanta), a po nich przyszedł czas na seniorów. Obsada była w tym roku wyjątkowa mocna. Do rywalizacji przystąpiło 10 ekip: czołówka niemieckich drużyn z naszego regionu oraz jako polski rodzynek właśnie Polonia Słubice.

Na placu gry mogliśmy podziwiać: 1. FC Frankfurt (jako gospodarz wystawił dwie drużyny), FSV Dynamo Eisenhüttenstadt, SV Blau-Weiss Markendorf, FC Lokomotive Frankfurt, SV Preussen 90 Beeskow, SV Union Booßen, Polonia Słubice, FC Eisenhüttenstadt oraz zespół gwiazd 1. FC Frankfurt.

W pierwszej fazie turnieju rywalizowano w grupach. To poloniści spisali się bardzo dobrze. Pewnie wygrali trzy mecze - 4:1 (Beeskow), 4:2 (Booßen) i 4:1 (Lokomotive), przegrywając tylko jeden pojedynek 0:2 z 1. FC Frankfurt. Nasi piłkarze mogli liczyć na doping kibiców. Ich grze przyglądali się m.in. radny Jarosław Sadowski oraz jeden z klubowych sponsorów Piotr Wilczewski.

Prawdziwe emocje czekały nas jednak w półfinale. W nim słubiczanie trafili na ekipę z Eisenhüttenstadt. Po zaciętym pojedynku obfitującym w wiele bramek nasi przegrali 4:5. Został im mecz pocieszenia o trzecie miejsce, gdzie znów spotkali się z gospodarzami. Tu 1. FC Frankfurt ponownie okazał się lepszy, ale dopiero po rzutach karnych (5:3). Ostatecznie Polonia Słubice zakończyła rywalizację na 4 miejscu.

Skład Polonii Slubice: Przemysław Begier, Radosław Kamiński, Gabriel Kodzis, Eligiusz Krzeptowski, Igor Kurkowski, Rafał Gronostaj, Mariusz Guraj, Michał Wilczewski, Dominik Grabowski. Kierownik drużyny: Janusz Wardak.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama