Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Polonia o krok od pudła w Benefizturnier

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Polonii Słubice w corocznym turnieju dobroczynnym Benefizturnier. 30 grudnia halowe zmagania we Frankfurcie zakończyli na czwartym miejscu.

polonia frankfurt

Impreza miała charakter nie tylko sportowy, ale i charytatywny. Zgodnie z zapowiedziami działaczy 1. FC Frankfurt, dochód z turnieju w całości zostanie przekazany na potrzeby dzieci uprawiających sport. Dlatego w trakcie sportowego święta była okazja do licytowania koszulek z autografami znanych piłkarzy, a na gości czekało solidne zaplecze gastronomiczne.

A jak turniej wypadł pod względem sportowym? Najpierw swoje rozgrywki miały drużyny młodzieżowe (tu nie mieliśmy swojego reprezentanta), a po nich przyszedł czas na seniorów. Obsada była w tym roku wyjątkowa mocna. Do rywalizacji przystąpiło 10 ekip: czołówka niemieckich drużyn z naszego regionu oraz jako polski rodzynek właśnie Polonia Słubice.

Na placu gry mogliśmy podziwiać: 1. FC Frankfurt (jako gospodarz wystawił dwie drużyny), FSV Dynamo Eisenhüttenstadt, SV Blau-Weiss Markendorf, FC Lokomotive Frankfurt, SV Preussen 90 Beeskow, SV Union Booßen, Polonia Słubice, FC Eisenhüttenstadt oraz zespół gwiazd 1. FC Frankfurt.

W pierwszej fazie turnieju rywalizowano w grupach. To poloniści spisali się bardzo dobrze. Pewnie wygrali trzy mecze - 4:1 (Beeskow), 4:2 (Booßen) i 4:1 (Lokomotive), przegrywając tylko jeden pojedynek 0:2 z 1. FC Frankfurt. Nasi piłkarze mogli liczyć na doping kibiców. Ich grze przyglądali się m.in. radny Jarosław Sadowski oraz jeden z klubowych sponsorów Piotr Wilczewski.

Prawdziwe emocje czekały nas jednak w półfinale. W nim słubiczanie trafili na ekipę z Eisenhüttenstadt. Po zaciętym pojedynku obfitującym w wiele bramek nasi przegrali 4:5. Został im mecz pocieszenia o trzecie miejsce, gdzie znów spotkali się z gospodarzami. Tu 1. FC Frankfurt ponownie okazał się lepszy, ale dopiero po rzutach karnych (5:3). Ostatecznie Polonia Słubice zakończyła rywalizację na 4 miejscu.

Skład Polonii Slubice: Przemysław Begier, Radosław Kamiński, Gabriel Kodzis, Eligiusz Krzeptowski, Igor Kurkowski, Rafał Gronostaj, Mariusz Guraj, Michał Wilczewski, Dominik Grabowski. Kierownik drużyny: Janusz Wardak.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama