Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Siatkarze zagrali z okazji Święta Niepodległości

Choć Święto Niepodległości obchodziliśmy ponad miesiąc temu, to dopiero w grudniu odbył się turniej piłki siatkowej z tej okazji. W sportowej rywalizacji udział wzięły cztery ekipy reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne ze Słubic i Starościna.

siatkowka niepodl
Siatkarze świętowali miesiąc później (fot. SOSiR Słubice)

Podczas obchodów Święta Niepodległości nie brakowało sportowych atrakcji. 10 listopada odbyły się tradycyjne Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic, a następnego dnia wielu mieszkańców wzięło udział w 4 edycji Rodzinnego Narodowego Festynu Niepodległości. Pisaliśmy o tym w naszych relacjach.

Swoją sportową imprezę mieli mieć także siatkarze, ale udało im się zagrać dopiero po miesiącu. Zaległy turniej odbył się w hali sportowej SOSiR przy ul. Piłsudskiego. Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Słubice, a swoim patronatem objął ją sam burmistrz Tomasz Ciszewicz.

W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny, reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu słubickiego: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawny "Rolniczak"), Zespól Szkół Technicznych, Zespół Szkół Licealnych oraz Technikum Leśne ze Starościna.

Po sześciu rozegranych meczach okazało się, że ani jednego starcia nie przegrali zawodnicy ze słubickiego CKZIU. Byli bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce. Na kolejnych uplasowali się uczniowie z „Samochodówki”, Technikum Leśnego i „Ogólniaka”.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Rzepski (CKZIU), a najlepszym rozgrywającym Dominik Gaudyn (ZST). Do zawodów młodzież przygotowali trenerzy: Waldemar Łoziński, Amadeusz Zygmański, Jarosław Sadowski i Krzysztof Jaworski.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama