Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Będą nagrody i stypendia dla sportowców

Już wiadomo, jak gmina będzie nagradzać najlepszych sportowców. Radni przyjęli uchwałę w sprawie zasad przyznawania i wysokości nagród, wyróżnień oraz stypendiów sportowych. Teraz czas na wyniki naszych zawodników!

sportowcy slubice

Na sesji, która odbyła się 30 listopada, radni przyjęli uchwałę ważną dla wszystkich sportowców: nagrodą za wyróżniające się wyniki i osiągnięcia może być nie tylko satysfakcja, ale również stypendium lub jednorazowy przelew. Uchwała reguluje zasady ich przyznawania.  

A na co mogą liczyć najlepsi? Na nagrody i stypendia. Za zajęcie od 1 do 5 miejsca w zawodach o randze Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy sportowiec może otrzymać od gminy 3000 zł nagrody i 300 zł stypendium co miesiąc (na 10 miesięcy).

Za zajęcie od 1 do 3 miejsca w zawodach rangi Mistrzostw Polski nagroda wynosi 1500 zł, a stypendium 250 zł. Trener takich zawodników może otrzymać 1000 zł. Stypendium może również zostać przyznane za przynależność do kadry narodowej, wynosi ono 200 zł.

Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto. Uchwała precyzuje także górną granicę puli pieniędzy jaka może trafić na nagrody – ten próg to 20 tys. zł. Rada Miejska będzie mogła wyróżnić sportowców w nieco bardziej symboliczny sposób - listem gratulacyjnym lub dyplomem.

Wnioski o stypendia i nagrody można składać do 31 stycznia do przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach. Kto może to zrobić i co powinien zawierać wniosek zapisano w uchwale. Jej treść publikujemy poniżej.

UCHWAŁA W SPRAWIE STYPENDIÓW

A nasza redakcja jak zawsze będzie bacznie przyglądać się osiągnięciom naszych sportowców. I informować na bieżąco o ich sukcesach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama