Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Sebastian Świtoński z brązem mistrzostw świata

Dobra wiadomość dla kibiców Sebastiana Świtońskiego. Niepełnosprawny siłacz ze Słubic wrócił z dalekiego Meksyku z brązowym medalem mistrzostw świata juniorów. Zdobył go w wyciskaniu sztangi leżąc (powerlifting).  I przy okazji pobił rekord Europy.

seba brazowy

O Sebastianie i jego osiągnięciach mieliśmy przyjemność pisać już nie raz. Był tez gościem naszego cyklu „Rozmowa z...”, w którym wspólnie z telewizją HTS przedstawialiśmy postacie mające wyjątkowe pasje. To wielokrotny medalista mistrzostw Polski, rekordzista Polski i Europy, członek kadry narodowej.

W miniony weekend razem z innymi kadrowiczami udał się do dalekiego Meksyku, by tam walczyć o największe jak dotychczas wyzwanie w swojej sportowej karierze – medal mistrzostw świata organizowanych przez World Para Powerlifting. 19-latek, reprezentujący na co dzień barwy klubu Hałas Team Strzelin, spisał się doskonale i wywalczył trzecie miejsce na podium w kategorii juniorów do 65 kg.

W pozycji leżącej wycisnął 122 kilogramy, co jest nowym rekordem Europy. Wcześniej w pierwszej próbie poradził sobie ze 118 kg. Próbował walczyć o jeszcze lepszy wynik, ale trzecia próba z ciężarem 130 kg była już nieudana (taki rezultat dałby mu srebro). Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Wygrał Malezyjczyk Bonnie B. Gustin, który wycisnął 141 kg (nowy rekord świata), a drugi był Christian Largo z USA (128 kg).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama