Piłkarki ręczne z UKS Jedynka Słubice idą w tym sezonie jak burza. 29 listopada kolejny raz odniosły pewne zwycięstwo, tym razem na wyjeździe, w meczu ze Spartą Gubin. To już trzecia z rzędu wygrana w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodziczek!

UKS Jedynka Słubice

W hali sportowej przy ul. Krakowskiej w Gubinie emocji nie brakowało. Pierwsze 15 minut meczu było bardzo nerwowe, zawodniczki grały praktycznie punkt za punkt. Sytuacja zmieniła się w 16 minucie. Właśnie wtedy nasze szczypiornistki zaczęły dominować w każdym elemencie i podtrzymały dobrą passę już do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 19:10 dla słubickiego UKS-u.

W drugiej części gry trener Jerzy Grabowski dał szansę zaprezentowania się młodszym rezerwowym. Gubinianki powoli zaczęły odrabiać straty i w 37 minucie meczu przewaga słubiczanek zmniejszyła się tylko do 5 bramek (23:18). Wtedy na boisko ponownie wkroczył pierwszy skład, który w błyskawicznym tempie podwyższył prowadzenie. W 13 minut padło aż 13 goli, dzięki czemu mecz zakończył się wysoką wygraną naszych szczypiornistek - 36:23.

Kto szczególnie dobrze wypadł na parkiecie? Zapytaliśmy o to trenera J. Grabowskiego.

- Bardzo wysoką skutecznością wykazała się rozgrywająca Natasza Tańczak, która rzuciła 10 bramek. Nie do zatrzymania był dwie skrzydłowe: Patrycja Mizerska - 8 bramek oraz Julia Sadowska – 7 bramek - powiedział szkoleniowiec.

UKS Jedynka Słubice – Sparta Gubin 36:23 (19:10)

Skład UKS: Heppner Marta (bramkarka), Oliwia Czerniejewska (bramkarka), Kloc Ewa (bramkarka), Tańczak Natasza - 10, Radkiewicz Natalia - 5, Kliszczak Paulina - 4, Mizerska Patrycja - 8, Sadowska Julia 8, Dajnowicz Vanessa - 0, Wroniewicz Aleksandra - 0, Sterenczak Julia – 1, Lepak Wiktoria - 0, Rajda Iga - 1, Białkowska Inga - 0, Różańska Julia - 0 , Nowak Zuzanna - 0. Trener: Jerzy Grabowski.

---

Po 3 ligowych kolejkach słubiczanki są na 1 miejscu w tabeli z kompletem punktów. Następny mecz UKS Jedynka zagra 7 stycznia, jednak jeszcze w grudniu nasze piłkarki wezmą udział w dwóch bardzo mocno obsadzonych turniejach we Frankfurcie. O ich występach będziemy informować.