Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

11 listopada - biegowo i rodzinnie (foto/wyniki)

Za nami biegowy festyn, który 11 listopada odbył się w Słubicach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ulicami naszego miasta przebiegła blisko setka osób. Na najszybszych czekały nagrody.

Biegi Niepodległości

Rodzinny Narodowy Festyn Niepodległości organizowany był w naszym mieście już po raz czwarty. Choć frekwencja nie dopisała tak jak w latach ubiegłych, atmosfera była radosna i patriotyczna. Odpowiedniego nastroju dodawały biało-czerwone barwy, które można było spotkać na każdym kroku - od koszulek uczestników po trzymane w rękach polskie flagi. Biegaczy nie odstraszyła nawet deszczowa i wietrzna pogoda.

Start zaplanowano na placu Przyjaźni o godz. 14. Po krótkim otwarciu z udziałem burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza uczestnicy ruszyli na trasę. Cała grupa przebiegła ulicami Słubic nieco ponad 4 kilometry. Meta znajdowała się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który był gospodarzem całego wydarzenia.

Wśród panów najszybciej trasę pokonał Michał Dekiert z Rzepina (czas 15:05), a wśród pań Yana Kulikova z Ukrainy (17:36). Nie brakowało również biegnących słubiczan. Na stadionie SOSiR jako pierwsi zameldowali się Dorian Nowicki (15:39) oraz nastoletnia Natalia Kiedrowicz (18:45), która na metę wbiegła razem ze swoją mamą Ewą.

Z racji tego, że festyn był skierowany przede wszystkim do rodzin, organizatorzy przygotowali także dedykowaną dla nich klasyfikację. Tu najlepszy okazał się Kiedrowicz Team. W skład drużyny oprócz wyżej wspomnianych Ewy i Natalii Kiedrowicz weszli Piotr Kiedrowicz (trener Słubickiej Akademii Biegowej) oraz Marcin Kiedrowicz (red. naczelny Słubice24). W nagrodę zgarnęli okazały puchar.

Nowością była specjalna kategoria FUN / ZABAWA, w której sklasyfikowano osoby startujące rekreacyjnie - na rolkach i rowerach. Tu wygrał młodziutki Adam Murdza, który jechał w asyście swojego taty Krzysztofa, doskonałego przed laty kolarza.

A co czekało za metą? Pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom rozdawał prezes SOSiR Zbigniew Sawicki w towarzystwie m.in. radnego Jarosława Sadowskiego, prezesa Colloseum Marketing Sport Mirosława Wrzesińskiego oraz przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Słubicach Ariela Pawelczyka. Dla biegaczy przygotowano także owoce, napoje oraz ciepły posiłek.

Zwieńczeniem imprezy była oczywiście dekoracja. Oprócz najlepszych we wspomnianych wyżej kategoriach nagrodzono także najszybszych w poszczególnych grupach wiekowych. Dodatkowych emocji przyniosło losowanie nagród – plecaków oraz kamer sportowych. Te ostatnie ufundował i osobiście wręczał Radosław Kwiatkowski, prezesa Erka Trans i członek rady nadzorczej SOSiR.

Komplet wyników poniżej:
Całą imprezę obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama