Słubice: 25 marca 2018   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

11 listopada - biegowo i rodzinnie (foto/wyniki)

Za nami biegowy festyn, który 11 listopada odbył się w Słubicach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ulicami naszego miasta przebiegła blisko setka osób. Na najszybszych czekały nagrody.

Biegi Niepodległości

Rodzinny Narodowy Festyn Niepodległości organizowany był w naszym mieście już po raz czwarty. Choć frekwencja nie dopisała tak jak w latach ubiegłych, atmosfera była radosna i patriotyczna. Odpowiedniego nastroju dodawały biało-czerwone barwy, które można było spotkać na każdym kroku - od koszulek uczestników po trzymane w rękach polskie flagi. Biegaczy nie odstraszyła nawet deszczowa i wietrzna pogoda.

Start zaplanowano na placu Przyjaźni o godz. 14. Po krótkim otwarciu z udziałem burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza uczestnicy ruszyli na trasę. Cała grupa przebiegła ulicami Słubic nieco ponad 4 kilometry. Meta znajdowała się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który był gospodarzem całego wydarzenia.

Wśród panów najszybciej trasę pokonał Michał Dekiert z Rzepina (czas 15:05), a wśród pań Yana Kulikova z Ukrainy (17:36). Nie brakowało również biegnących słubiczan. Na stadionie SOSiR jako pierwsi zameldowali się Dorian Nowicki (15:39) oraz nastoletnia Natalia Kiedrowicz (18:45), która na metę wbiegła razem ze swoją mamą Ewą.

Z racji tego, że festyn był skierowany przede wszystkim do rodzin, organizatorzy przygotowali także dedykowaną dla nich klasyfikację. Tu najlepszy okazał się Kiedrowicz Team. W skład drużyny oprócz wyżej wspomnianych Ewy i Natalii Kiedrowicz weszli Piotr Kiedrowicz (trener Słubickiej Akademii Biegowej) oraz Marcin Kiedrowicz (red. naczelny Słubice24). W nagrodę zgarnęli okazały puchar.

Nowością była specjalna kategoria FUN / ZABAWA, w której sklasyfikowano osoby startujące rekreacyjnie - na rolkach i rowerach. Tu wygrał młodziutki Adam Murdza, który jechał w asyście swojego taty Krzysztofa, doskonałego przed laty kolarza.

A co czekało za metą? Pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom rozdawał prezes SOSiR Zbigniew Sawicki w towarzystwie m.in. radnego Jarosława Sadowskiego, prezesa Colloseum Marketing Sport Mirosława Wrzesińskiego oraz przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Słubicach Ariela Pawelczyka. Dla biegaczy przygotowano także owoce, napoje oraz ciepły posiłek.

Zwieńczeniem imprezy była oczywiście dekoracja. Oprócz najlepszych we wspomnianych wyżej kategoriach nagrodzono także najszybszych w poszczególnych grupach wiekowych. Dodatkowych emocji przyniosło losowanie nagród – plecaków oraz kamer sportowych. Te ostatnie ufundował i osobiście wręczał Radosław Kwiatkowski, prezesa Erka Trans i członek rady nadzorczej SOSiR.

Komplet wyników poniżej:
Całą imprezę obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama