W sobotnie przedpołudnie fani szczypiorniaka nie mogli narzekać na brak emocji. We własnej hali UKS Jedynka Słubice pokonał MUKS Lidera Świebodzin 32:22. Drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Jerzego Grabowskiego w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodziczek dało Słubicom fotel lidera.

UKS Jedynka Słubice

Spotkanie odbyło się 4 listopada w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Obie ekipy przystępowały do pojedynku jako niepokonane, co zapowiadało zacięty pojedynek. Gospodynie zwyciężyły jednak bardzo pewnie, kontrolując przebieg meczu od początku do końca.

Tak relacjonuje spotkanie Janusz Puchalski, działacz UKS-u i rodzic jednej z zawodniczek.

Już po pierwszych minutach zauważyć można było przewagę UKS-u, który przez całą pierwszą połowę utrzymywał różnicę 4-5 bramek. Na prawej stronie bardzo dobrze współpracowały ze sobą Patrycja Mizerska i Natalia Radkiewicz. Zespół ze Słubic bardzo dobrze grał w obronie i przeprowadzał szybkie kontry, które skutecznie zamieniała na bramki Julia Sadowska. Dobrze zaprezentowała się młoda bramkarka Marta Heppner, która obroniła rzut karny. Wynik do przerwy 14:9 dla Słubic.
W drugiej połowie dziewczęta z Jedynki stopniowo powiększały przewagę. Tym razem więcej bramek padało z lewej strony. Na wyróżnienie zasługują tu: Julia Sadowska, która zdobyła najwięcej bramek - 8 oraz lewa rozgrywająca Paulina Kliszczak – 6 bramek. Udany występ zaliczyła Julia Sterenczak, która ze środka maiła 4 celne trafienia.

UKS Jedynka Słubice – MUKS Lider Świebodzin 32:22 (14:9)

Skład: Heppner Marta (bramkarka), Oliwia Czerniejewska (bramkarka), Kloc Ewa (bramkarka), Tańczak Natasza - 2, Radkiewicz Natalia - 5, Kliszczak Paulina - 6, Mizerska Patrycja - 6, Sadowska Julia 8, Dajnowicz Vanessa -1, Wroniewicz Aleksandra - 0, Sterenczak Julia – 4, Lepak Wiktoria - 0, Rajda Iga - 0, Białkowska Inga - 0, Różańska Julia - 0, Kazimierska Dominika - 0. Trener: Jerzy Grabowski.

Dzięki zwycięstwu (i porażce w innym meczu faworyzowanej Sparty Gubin) nasza drużyna objęła prowadzenie w ligowej tabeli. Dwa mecze, dwa zwycięstwa i cztery punkty to dotychczasowy dorobek UKS Jedynka Słubice.

Następne spotkanie czeka nasze szczypiornistki 25 listopada na wyjeździe. Rywalem słubiczanek będzie wspomniana Sparta Gubin.