Słubice: 20 stycznia 2018   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
Słubice24.pl Wiadomości Sport Międzynarodowa gala boksu tajskiego TBC w Słubicach. Zobacz na żywo i w internecie
reklama
reklama

Międzynarodowa gala boksu tajskiego TBC w Słubicach. Zobacz na żywo i w internecie

Takiego wydarzenia w Słubicach jeszcze nie było. 28 października nasze miasto będzie gospodarzem pierwszej gali boksu tajskiego „Thai Battle Championship”. Przed kilkusetosobową publicznością o wygraną będą rywalizować najlepsi zawodnicy z Polski i Niemiec, a wszystko będzie na żywo transmitowane w internecie.

tbc gala_plakat

Za całym przedsięwzięciem stoi nowa organizacja TBC, która powstała, aby promować Muay Thai (boks tajski) w Polsce i Europie. To sztuka walki, która narodziła się w Tajlandii i jest tamtejszym sportem narodowym. Staje się również coraz bardziej popularna na naszym kontynencie.

Widowisko rodem z Tajlandii

Jednym z pomysłodawców "Thai Battle Championship" jest Mariusz Konopka, szef Horyzont Studio i telewizji HTS. Co go zainspirowało do wzięcia udziału w tak nietypowym projekcie? Jak sam wyjaśnia, przede wszystkim widowiskowość oraz szczególny mistycyzm, który otacza tę właśnie sztukę walki. Dlatego podjął się ogromnego wyzwania jakim jest organizacja telewizyjnego show w formule znanej do tej pory tylko z gal KSW.

Specjalnie na ten cel zostanie zaadoptowana hala miejska w Słubicach, która przeobrazi się w miejsce rodem z dalekiej Tajlandii. Obiekt wypełni scenografia pełna egzotycznych symboli i klimatycznego oświetlenia, a na ścianach zawisną typowe dla tej części Azji tkaniny. Każdy, kto oglądał słynny "Krwawy sport" z Jeanem-Claudem Van Dammem, będzie zachwycony.

Polska kontra Niemcy

Nie mniej efektownie zapowiada się część sportowa. Za tę odpowiada Dawid Polok, trener kadry narodowej Polskiego Związku Muaythai. Wspólnie z M. Konopką wpadli na pomysł, aby galę zorganizować w formule pojedynku Polska – Niemcy. Do udziału w imprezie udało się im zaprosić najlepszych zawodników z obu krajów, będzie też specjalny gość z Tajlandii.

Gala będzie składać się z 11 walk, w tym 9 walk zawodowych i 2 półzawodowych. W polskim narożniku zobaczymy m.in. Macieja Zembika, Łukasza Radosza i Mateusza Janika. Tę doborową stawkę uzupełni nasz rodzynek ze Słubic, czyli Aleksander Staropoli. To niezwykle utalentowany wychowanek Radosława Wiłkojcia, trenera klubu Korona Gym Słubice.

Gwiazdy Muay Thai w Słubicach

Wsparcia imprezie udzieliło wiele organizacji i klubów ze świata sztuk walki. Kibice w Słubicach będą mieli okazję zobaczyć takie sławy jak Rafał Simonides, mistrz świata w Muay Thai i trener kadry Polski czy też Tomasz Makowski, również wielokrotny mistrz świata w Muay Thai oraz K1. Ten pierwszy będzie także komentatorem gali. Wydarzenie ma również element charytatywny. Federacja TBC podjęła współpracę z Fundacją Cancer Fighters.Oglądaj na żywo lub w internecie

Jak będzie można zobaczyć galę Thai Battle Championship? Na dwa sposoby – na żywo w hali oraz w internetowej transmisji dostępnej w systemie pay-per-view. Koszt biletów waha się w cenie od 85 do 300 zł w zależności od wybranego sektora. Z kolei koszt transmisji to tylko 12 lub 25 zł netto. Za dostęp można szybko i wygodnie zapłacić elektronicznym przelewem lub smsem. Organizatorzy zrobili ukłon w stronę kibiców i część walk pokazywana będzie bezpłatnie.

Wszelkie informacje o gali oraz sprzedaż biletów prowadzona jest na stronie www.htslive.pl. Tam też można wykupić dostęp do internetowej transmisji.

Bądż na bieżąco

Zapraszamy również do śledzenia profilu facebookowego www.facebook.com/TBCfight, gdzie znajdują się bieżące informacje z przygotowań do imprezy oraz wiele ciekawych materiałów multimedialnych.

Portal Słubice24 jest jednym z patronów medialnych gali "Thai Battle Championship". Będziemy na bieżąco przekazywać informacje związane z wydarzeniem. Będą także konkursy i niespodzianki dla naszych czytelników.

Termin: 28.10.2017, godz. 19. Miejsce: hala miejska w Słubicach, ul. Akademicka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama