Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Słubice24.pl Wiadomości Sport Międzynarodowa gala boksu tajskiego TBC w Słubicach. Zobacz na żywo i w internecie
reklama
reklama

Międzynarodowa gala boksu tajskiego TBC w Słubicach. Zobacz na żywo i w internecie

Takiego wydarzenia w Słubicach jeszcze nie było. 28 października nasze miasto będzie gospodarzem pierwszej gali boksu tajskiego „Thai Battle Championship”. Przed kilkusetosobową publicznością o wygraną będą rywalizować najlepsi zawodnicy z Polski i Niemiec, a wszystko będzie na żywo transmitowane w internecie.

tbc gala_plakat

Za całym przedsięwzięciem stoi nowa organizacja TBC, która powstała, aby promować Muay Thai (boks tajski) w Polsce i Europie. To sztuka walki, która narodziła się w Tajlandii i jest tamtejszym sportem narodowym. Staje się również coraz bardziej popularna na naszym kontynencie.

Widowisko rodem z Tajlandii

Jednym z pomysłodawców "Thai Battle Championship" jest Mariusz Konopka, szef Horyzont Studio i telewizji HTS. Co go zainspirowało do wzięcia udziału w tak nietypowym projekcie? Jak sam wyjaśnia, przede wszystkim widowiskowość oraz szczególny mistycyzm, który otacza tę właśnie sztukę walki. Dlatego podjął się ogromnego wyzwania jakim jest organizacja telewizyjnego show w formule znanej do tej pory tylko z gal KSW.

Specjalnie na ten cel zostanie zaadoptowana hala miejska w Słubicach, która przeobrazi się w miejsce rodem z dalekiej Tajlandii. Obiekt wypełni scenografia pełna egzotycznych symboli i klimatycznego oświetlenia, a na ścianach zawisną typowe dla tej części Azji tkaniny. Każdy, kto oglądał słynny "Krwawy sport" z Jeanem-Claudem Van Dammem, będzie zachwycony.

Polska kontra Niemcy

Nie mniej efektownie zapowiada się część sportowa. Za tę odpowiada Dawid Polok, trener kadry narodowej Polskiego Związku Muaythai. Wspólnie z M. Konopką wpadli na pomysł, aby galę zorganizować w formule pojedynku Polska – Niemcy. Do udziału w imprezie udało się im zaprosić najlepszych zawodników z obu krajów, będzie też specjalny gość z Tajlandii.

Gala będzie składać się z 11 walk, w tym 9 walk zawodowych i 2 półzawodowych. W polskim narożniku zobaczymy m.in. Macieja Zembika, Łukasza Radosza i Mateusza Janika. Tę doborową stawkę uzupełni nasz rodzynek ze Słubic, czyli Aleksander Staropoli. To niezwykle utalentowany wychowanek Radosława Wiłkojcia, trenera klubu Korona Gym Słubice.

Gwiazdy Muay Thai w Słubicach

Wsparcia imprezie udzieliło wiele organizacji i klubów ze świata sztuk walki. Kibice w Słubicach będą mieli okazję zobaczyć takie sławy jak Rafał Simonides, mistrz świata w Muay Thai i trener kadry Polski czy też Tomasz Makowski, również wielokrotny mistrz świata w Muay Thai oraz K1. Ten pierwszy będzie także komentatorem gali. Wydarzenie ma również element charytatywny. Federacja TBC podjęła współpracę z Fundacją Cancer Fighters.Oglądaj na żywo lub w internecie

Jak będzie można zobaczyć galę Thai Battle Championship? Na dwa sposoby – na żywo w hali oraz w internetowej transmisji dostępnej w systemie pay-per-view. Koszt biletów waha się w cenie od 85 do 300 zł w zależności od wybranego sektora. Z kolei koszt transmisji to tylko 12 lub 25 zł netto. Za dostęp można szybko i wygodnie zapłacić elektronicznym przelewem lub smsem. Organizatorzy zrobili ukłon w stronę kibiców i część walk pokazywana będzie bezpłatnie.

Wszelkie informacje o gali oraz sprzedaż biletów prowadzona jest na stronie www.htslive.pl. Tam też można wykupić dostęp do internetowej transmisji.

Bądż na bieżąco

Zapraszamy również do śledzenia profilu facebookowego www.facebook.com/TBCfight, gdzie znajdują się bieżące informacje z przygotowań do imprezy oraz wiele ciekawych materiałów multimedialnych.

Portal Słubice24 jest jednym z patronów medialnych gali "Thai Battle Championship". Będziemy na bieżąco przekazywać informacje związane z wydarzeniem. Będą także konkursy i niespodzianki dla naszych czytelników.

Termin: 28.10.2017, godz. 19. Miejsce: hala miejska w Słubicach, ul. Akademicka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama