Takiego początku sezonu Polonia Słubice nie miała jeszcze w swojej historii. 9 meczów i 9 wygranych - to dotychczasowy bilans „Dumy pogranicza”. W miniony weekend poloniści pokonali na wyjeździe LZS Bobrówko 4:3 i stali się samodzielnym liderem klasy okręgowej.

Polonia Słubice
Polonia Słubice ciągle niepokonana w klasie okręgowej

Jak przebiegało to spotkanie? To, co działo się na meczu, najlepiej oddaje klubowa relacja umieszczona na facebookowym profilu Polonii Słubice. Zapraszamy!

Szybko strzelony karny w 5 minucie w wykonaniu Norberta Pawłowicza po faulu na Rafale Gronostaju dodał skrzydeł i pewnej grze całemu zespołowi. Polonia prowadzi grę z czego po jednej z ładniejszych akcji, a raczej po rajdzie lewą stroną Bartosza Romana, prowadzimy 2:0. W 60 minucie tracimy bramkę kontaktową. Zawodnicy LZS-u będąc jeszcze w euforii po zdobytej bramce zapomnieli o ponownej koncentracji, dzięki czemu po szybkiej akcji zdobywamy trzecią bramkę i to już kilka sekund po wznowieniu gry. Tym razem autorem niezawodny Przemek Begier. Od 72 minuty gramy w 10, po czerwonej kartce Igora Kurkowskiego. Grając w osłabieniu zdobywamy kolejną bramkę, na listę wpisuje się wracający po kontuzji Łukasz Tabaka i mamy 1:4. Pod koniec spotkania tym razem w naszej drużynie wstąpiło rozluźnienie. Tracimy 2 bramki, praktycznie z niczego... z rzutu karnego oraz z rzutu rożnego. Wynik końcowy spotkania 3:4 i wracamy z tarczą inkasując 3 ciężkie punkty.

LZS Bobrówko – Polonia Słubice 3:4 (0:2)

Skład Polonii: Michał Wilczewski, Radosław Kamiński, Norbert Pawłowicz, Eligiusz Krzeptowski, Norbert Makuchowski, Hayato Kuramoto, Przemysław Begier, Igor Kurkowski, Mariusz Guraj (60’ Dominik Grabowski), Rafał Gronostaj, Bartosz Roman (60’ Łukasz Tabaka).

---

Dzięki wygranej Polonia Słubice wskoczyła na fotel lidera. I to mając jeden mecz rozegrany mniej. Dotychczasowy lider, Orzeł Międzyrzecz, w 10 spotkaniach zgromadził na razie 25 punktów. To dwa oczka mniej niż poloniści.

Kolejna okazja do poprawienia ligowego bilansu już w najbliższą sobotę na własnym boisku. Do Słubic przyjeżdża Toroma Torzym. Początek spotkania o godz. 16.