Wygląda na to, że piłkarze SKP Słubice na dobre zapomnieli o fatalnym początku ligi. Biało-niebiescy zanotowali kolejne zwycięstwo, tym razem na własnym stadionie pokonali Leśnika Lemierzyce 3:0. I są coraz wyżej w ligowej tabeli.

skp team_nowe

Wynik nie oddaje jednak do końca właściwego obrazu meczu. Jak przekazał nam prezes SKP Mariusz Zborowski, rywalizacja była wyjątkowa zacięta. Już w 18 minucie goście stracili zawodnika po wybiciu piłki ręką z bramki. SKP nie wykorzystał jednak rzutu karnego i od tego momentu gra nieco siadła.

Na pierwszego gola przyszło naszym kibicom poczekać dopiero do 65 minuty. Zdobył do Dominik Gaudyn po asyście Macieja Olejniczaka. SKP poszło szybko za ciosem i 3 minuty później na 2:0 podwyższył Mateusz Zając (asystował ponownie Olejniczak). Kropkę nad i postawił Norbert Polowczyk, który ostatniej minucie spotkania strzałem z rzutu wolnego w samo okienko ustalił wynik na 3:0.

SKP Słubice - Leśnik Lemierzyce 3:0 (0:0).

Skład SKP: Mosica - Polowczyk, Tomków, Fijalecki, Olejniczak, Baranowski (65' Rommel), Bulcewicz (46' Pędlowski), Gaudyn, Augustyniak (55' Mroziński), Gabrysz, Zając (85' Sokołowski).

Dzięki zwycięstwu SKP Słubice awansował na 3 miejsce w tabeli A klasy. W 9 meczach zgromadził 17 punktów (bilans 5-2-2). Do liderującej Pogoni Skwierzyna słubiczanie tracą 8 punktów.

Kolejne spotkanie już 21 października na własnym boisku. Przy ul. Sportowej zapowiada się prawdziwy hit. Do Słubic przyjedzie lider A klasy, wspomniana wyżej Pogoń Skwierzyna. Początek spotkania o godz. 12:00.