Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Lewandowski odwiedzi Słubice

Prawdziwa gratka dla fanów sportu, a szczególnie lekkiej atletyki. Słubice odwiedzi Marcin Lewandowski, trzykrotny mistrz Europy w biegu na 800 metrów, trzykrotny olimpijczyk, rekordzista Polski w biegu na 1000 i 1500 metrów.

lewy rio
Marcin Lewandowski w finale igrzysk olimpijskich

Marcin Lewandowski pojawi się w Słubicach na zaproszenie Słubickiej Akademii Biegowej oraz portalu Słubice24. W organizację spotkania zaangażowały się również Lubusz Słubice oraz Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Nasz czempion spotka się z młodymi zawodnikami akademii oraz ich rodzicami. Razem odbędą wspólny trening, będzie okazja do rozmowy, pamiątkowego zdjęcia oraz wzięcia autografu. Spotkanie zaplanowano 23 października, podczas popołudniowego treningu (dokładna godzina będzie znana później).

Marcin Lewandowski obecnie reprezentuje barwy Zawiszy Bydgoszcz, ale swoje pierwsze sportowe kroki stawiał przed laty w Słubicach. Jest wychowankiem trenera Piotra Kiedrowicza, założyciela i trenera Słubickiej Akademii Biegowej. Obecnie jest trenowany przez swojego brata Tomasza Lewandowskiego, notabene byłego zawodnika Lubusza Słubice oraz absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.

Jego największym sukcesem jest tytuł mistrz Europy w biegu na 800 metrów (raz na otwartym stadionie, dwa razy w hali). Trzykrotnie był czwarty na mistrzostwach świata, tyle samo razy reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich (Berlin, Pekin, Rio de Janeiro). W swojej karierze wygrywał także Światowe Igrzyska Wojskowe, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy. Jego rekordy życiowe to 1:43.72 na 800 metrów, 2:14.30 na 1000 metrów oraz 3:34.04 na 1500 metrów (ostatnie dwa wyniki to aktualne rekordy Polski).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama