Po kilkumiesięcznie przerwie do ligowego grania wracają szczypiornistki UKS Jedynka Słubice. Inauguracja Wojewódzkiej ligi Młodziczek wypadła okazale. Piłkarki ręczne ze Słubic wygrały wyjazdowy mecz z Zorzą Kowalów 26:21.

jedynka iskra

Ubiegłoroczny sezon był niezwykle udanych dla podopiecznych trenera Jerzego Grabowskiego. Historyczny sezon w lidze zakończyły na II miejscu, awansowały do 1/16 rozgrywek Puchary Polski, oprócz tego święciły też sukcesy na szczeblu szkolnym (dwa medale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży). To jednak już przeszłość, a przed nimi nowy sezon i nowe cele.

7 października pojechały do Kowalowa na pierwszy mecz w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek. Ich rywalem była miejscowa UKS Zorza-Iskra. Spotkanie było bardzo zacięte. O jego przebiegu opowiedział nam Janusz Puchalski, jeden z działaczy klub.

W pierwszej połowie „Jedynka” szybko objęła prowadzenie i prawie przez cały czas utrzymywała przewagę 3-4 bramek. W tym dniu w świetnej dyspozycji była utalentowane bramkarka z Kowalowa Nikola Falińska, która wielokrotnie wychodziła zwycięsko nawet w sytuacjach 1:1. W 38 minucie meczu dziewczęta z Zorzy doprowadziły do remisu 16:16. Słubiczanki jednak dzięki kilku ładnym akcjom kombinacyjnym uzyskały czterobramkową przewagę i utrzymały ją do końca. W naszej drużynie wyróżniły się: skrzydłowa Patrycja Mizerska (7 bramek), rozgrywająca Natasza Tańczak (6 bramek) oraz Julia Sadowska (5 bramek). Na wysokim poziomie zagrała Natalia Radkiewicz (4 bramki).

UKS Zorza-Iskra Kowalów - UKS Jedynka Słubice 21:26 (11:14)

Skład „Jedynki”: Heppner Marta (bramkarka), Hanna Puchalska (bramkarka), Kloc Ewa (bramkarka), Tańczak Natasza - 6, Radkiewicz Natalia - 5, Kliszczak Paulina - 0, Nowak Zuzanna - 0, Mizerska Patrycja - 7, Sadowska Julia - 5, Dajnowicz Vanessa - 2, Wroniewicz Aleksandra - 0, Sterenczak Julia – 1, Lepak Wiktoria - 0, Rajda Iga, Białkowska Inga, Różańska Julia. Trener: Jerzy Grabowski

A kiedy słubickie szczypiornistki zaprezentują się po raz pierwszy przed własną publicznością? Następny ligowy mecz zaplanowano 4 listopada w Słubicach. Rywalem naszych dziewcząt będzie MUKS Lider Świebodzin.