Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Powalczą o tytuły mistrzów euroregionu

6 października Słubice po raz kolejny będą gospodarzem Mistrzostw Euroregionu Pro Europa Viadrina w lekkiej atletyce. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, do naszego miasta przyjedzie ponad 500 najzdolniejszych młodych sportowców z naszego regionu.

mistrzostwa-viadrina22

Impreza odbywa się już po raz 15. W tym roku przyświeca jej hasło „Jestem aktywny – będę aktywny”. Jak wyjaśniają organizatorzy, najważniejszym celem zawodów jest rozwój współpracy transgranicznej szkół z obu stron Odry w ramach idei sportu bez granic.

Dla uczestników przygotowano szereg konkurencji. Dzieci i młodzież zmierzą się w skokach, rzutach oraz biegach na krótkich i średnich dystansach. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zobaczymy zawodników m.in. Gorzowa Wlkp., Głogowa, Żar, Sulęcina, Szprotawy i wielu innych lubuskich miejscowości. Będą też sportowcy z Polkowic, Lubina czy Wałbrzycha oraz nasi sąsiedzi z Niemiec. Honoru gospodarzy będą bronić reprezentanci Lubusza Słubice.

Zawody rozpoczną się o godz. 11. Uroczystego otwarcia dokonają szef biura Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak oraz wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński. Potem rozpocznie się rywalizacja sportowa, która potrwa do godz. 15. Na najlepszych czekają nagrody – puchary i pamiątkowe medale. Poniżej szczegółowy program minutowy zawodów.

ZOBACZ PROGRAM

Organizatorzy zawodów: Euroregion „Pro Europa Viadrina”, burmistrz Słubic, starosta słubicki, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach, Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie, Lubuski Związek Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze. LKS „Lubusz” Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama