Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Powalczą o tytuły mistrzów euroregionu

6 października Słubice po raz kolejny będą gospodarzem Mistrzostw Euroregionu Pro Europa Viadrina w lekkiej atletyce. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, do naszego miasta przyjedzie ponad 500 najzdolniejszych młodych sportowców z naszego regionu.

mistrzostwa-viadrina22

Impreza odbywa się już po raz 15. W tym roku przyświeca jej hasło „Jestem aktywny – będę aktywny”. Jak wyjaśniają organizatorzy, najważniejszym celem zawodów jest rozwój współpracy transgranicznej szkół z obu stron Odry w ramach idei sportu bez granic.

Dla uczestników przygotowano szereg konkurencji. Dzieci i młodzież zmierzą się w skokach, rzutach oraz biegach na krótkich i średnich dystansach. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zobaczymy zawodników m.in. Gorzowa Wlkp., Głogowa, Żar, Sulęcina, Szprotawy i wielu innych lubuskich miejscowości. Będą też sportowcy z Polkowic, Lubina czy Wałbrzycha oraz nasi sąsiedzi z Niemiec. Honoru gospodarzy będą bronić reprezentanci Lubusza Słubice.

Zawody rozpoczną się o godz. 11. Uroczystego otwarcia dokonają szef biura Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak oraz wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński. Potem rozpocznie się rywalizacja sportowa, która potrwa do godz. 15. Na najlepszych czekają nagrody – puchary i pamiątkowe medale. Poniżej szczegółowy program minutowy zawodów.

ZOBACZ PROGRAM

Organizatorzy zawodów: Euroregion „Pro Europa Viadrina”, burmistrz Słubic, starosta słubicki, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach, Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie, Lubuski Związek Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze. LKS „Lubusz” Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama