To był kolejny udany weekend w wykonaniu naszych ligowców. Polonia Słubice podtrzymała passę zwycięstw pokonując na wyjeździe Łucznika Strzelce Krajeńskie 1:0, natomiast SKP Słubice zremisował u siebie z Lubniewiczanką Lubniewice 1:1.

Polonia Słubice
Polonia Słubice - jedyna drużyna niepokonana w klasie okręgowej

Polonia Słubice po pucharowej wpadce z Ilanką szybko podniosła się z kolan i dzięki zwycięstwu jest jedyną niepokonaną drużyną w klasie okręgowej (7 meczów i 7 zwycięstw). Tym razem wygrana przyszła po wyjątkowo ciężkim boju. Pierwsza połowa była wyrównana i rozgrywała się głównie w środku pola. Druga odsłona to już przewaga Polonii, którą w 70’ na bramkę zamienił niezawodny Przemysław Begier. Pięć minut później za drugą żółtą kartkę z boiska wylatuje Norbert Pawłowicz i Polonia broni się w dziesiątkę. Dzięki walecznej postawie drużynie udaje się utrzymać korzystany wynik i trzy punkty jadą do Słubic.

Łucznik Strzelce Krajeńskie - Polonia Słubice 0:1 (0:0)

Skład Polonii: Michał Wilczewski, Radosław Kamiński, Norbert Pawłowicz, Tomasz Koszela, Przemek Sadowski (20' Dominik Grabowski), Eligiusz Krzeptowski, Igor Kurkowski, Przemysław Begier, Kuramoto Hayato, Rafał Gronostaj, Mariusz Guraj.

---

Nieco mniej szczęścia miał SKP Słubice. Choć jeden punkt wywalczony w pojedynku z ekipą z Lubniewic cieszy kibiców, to niewiele brakowało do czwartego zwycięstwa w sezonie. SKP objęło prowadzenie już w 6 minucie po strzale Michała Karalusa, jednak goście wyrównali w 23 minucie po prostym błędzie obrony. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie, choć obie strony, a szczególnie gospodarze, mieli ku temu duże szanse. Po 7 spotkaniach biało-niebiescy zajmują 5 lokatę w A klasie (bilans 3-2-2).

SKP Słubice – Lubniewiczanka Lubniewice 1:1 (1:1)

Skład SKP: Michał Mosica, Robert Rommel (85' Dawid Baranowski), Norbert Polowczyk, Daniel Filajecki, Michał Lont, Dominik Gabrysz, Marcin Bulcewicz (80' Mateusz Pędlowski), Dawid Żurawski (72' Marcin Peterwas), Michał Kalarus (60' Dominik Gaudyn), Damian Szymczak (70' Dawid Rękawiecki), Mateusz Zając.