Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Biegowe święto w Golicach (wyniki/foto)

Już po raz 19. w Golicach odbyła się słynna biegowa mila. Frekwencja jak co roku dopisała. Na przełajowej trasie wokół miejscowej szkoły rywalizowało ponad 600 osób. Znamy nazwiska najszybszych biegaczek i biegaczy.

Golicka Mila

Golicka mila od zawsze przyciąga pasjonatów biegania i zdrowego trybu życia, głównie tych najmłodszych, przedszkolaków i uczniów, ale nie brakuje także starszych. Organizatorami od początku są UKS Golice oraz Szkoła Podstawowa w Golicach. Wg danych podanych przez Elżbietę Mierzejewską, „głównodowodzącą” biegowego święta, przez wszystkie edycje zawodów przewinęło się łącznie około 13 tysięcy osób.

Na brak uczestników nie można było narzekać także i w tym roku. Na starcie pojawili się biegacze nie tylko z terenu gminy Słubice, ale i ościennych miejscowości. Razem około 650 osób. Przyciągnęły ich niepowtarzalny klimat, wyjątkowa atmosfera i… ciekawe nagrody. Dzięki wsparciu licznych sponsorów, w każdym z biegów nagrodzono aż 6 najlepszych startujących.

A samych biegów było aż 20, podzielonych w kategorie wg płci i wieku. Była też rywalizacja drużynowa, w której walczyły reprezentacje poszczególnych szkół. Na trasie jak co roku czekały nas duże emocje, walka do ostatnich metrów. Nie zabrakło gorącego dopingu ze strony nauczycieli i rodziców. Szczególnie ci drudzy nierzadko przeżywali start swoich pociech nie mniej niż one same.

Na najlepszych w każdym biegu czekały nie tylko wspomniane nagrody, ale także medale i pamiątkowe dyplomy. Każdy z uczestników mógł też spróbować grochówki przygotowanej przez RSP "Nowa Wieś" w Golicach oraz lokalnych "hot-dogów" i wypieków. Były też nagrody niespodzianki. Wszystko było możliwe dzięki wsparciu organizatorów i licnzych sponsorów.

Zmagania na trasie obserwował m.in. burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz w towarzystwie dyrektor SP Golice Teresy Wieczorek. Byli radni, przedstawiciele lokalnych organizacji i instytucji. Wszystkim startującym fachowym okiem przyglądał się też trener Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej. Kto wie, może już niedługo kolejne biegowe talenty, odkryte m.in. na Golickiej Mili, zasilą jego grupę i szeregi słubickiego Lubusza?

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami imprezy. Na razie mamy dla was przygotowane zestawienie najlepszych szóstek w każdym biegu. Kompletny komunikat opublikujemy jak po udostepnieniu go przez organizatorów.

ZOBACZ WYNIKI

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Fotki przygotowali i udostępnili dla naszej redakcji Anna Panek-Kusz oraz Piotr Kiedrowicz.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama