Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Biegowe święto w Golicach (wyniki/foto)

Już po raz 19. w Golicach odbyła się słynna biegowa mila. Frekwencja jak co roku dopisała. Na przełajowej trasie wokół miejscowej szkoły rywalizowało ponad 600 osób. Znamy nazwiska najszybszych biegaczek i biegaczy.

Golicka Mila

Golicka mila od zawsze przyciąga pasjonatów biegania i zdrowego trybu życia, głównie tych najmłodszych, przedszkolaków i uczniów, ale nie brakuje także starszych. Organizatorami od początku są UKS Golice oraz Szkoła Podstawowa w Golicach. Wg danych podanych przez Elżbietę Mierzejewską, „głównodowodzącą” biegowego święta, przez wszystkie edycje zawodów przewinęło się łącznie około 13 tysięcy osób.

Na brak uczestników nie można było narzekać także i w tym roku. Na starcie pojawili się biegacze nie tylko z terenu gminy Słubice, ale i ościennych miejscowości. Razem około 650 osób. Przyciągnęły ich niepowtarzalny klimat, wyjątkowa atmosfera i… ciekawe nagrody. Dzięki wsparciu licznych sponsorów, w każdym z biegów nagrodzono aż 6 najlepszych startujących.

A samych biegów było aż 20, podzielonych w kategorie wg płci i wieku. Była też rywalizacja drużynowa, w której walczyły reprezentacje poszczególnych szkół. Na trasie jak co roku czekały nas duże emocje, walka do ostatnich metrów. Nie zabrakło gorącego dopingu ze strony nauczycieli i rodziców. Szczególnie ci drudzy nierzadko przeżywali start swoich pociech nie mniej niż one same.

Na najlepszych w każdym biegu czekały nie tylko wspomniane nagrody, ale także medale i pamiątkowe dyplomy. Każdy z uczestników mógł też spróbować grochówki przygotowanej przez RSP "Nowa Wieś" w Golicach oraz lokalnych "hot-dogów" i wypieków. Były też nagrody niespodzianki. Wszystko było możliwe dzięki wsparciu organizatorów i licnzych sponsorów.

Zmagania na trasie obserwował m.in. burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz w towarzystwie dyrektor SP Golice Teresy Wieczorek. Byli radni, przedstawiciele lokalnych organizacji i instytucji. Wszystkim startującym fachowym okiem przyglądał się też trener Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej. Kto wie, może już niedługo kolejne biegowe talenty, odkryte m.in. na Golickiej Mili, zasilą jego grupę i szeregi słubickiego Lubusza?

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami imprezy. Na razie mamy dla was przygotowane zestawienie najlepszych szóstek w każdym biegu. Kompletny komunikat opublikujemy jak po udostepnieniu go przez organizatorów.

ZOBACZ WYNIKI

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Fotki przygotowali i udostępnili dla naszej redakcji Anna Panek-Kusz oraz Piotr Kiedrowicz.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama