Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Sport Słubiczanie coraz lepsi w teście Coopera (wideo/wyniki)
reklama
reklama

Słubiczanie coraz lepsi w teście Coopera (wideo/wyniki)

Jak wygląda kondycja mieszkańców Słubic? Jest z nią coraz lepiej. Przekonaliśmy się o tym podczas testu Coopera zorganizowanego wspólnie przez Słubicką Akademię Biegową i Lubusz Słubice. Na słubickim stadionie swoją wytrzymałość sprawdziło ponad 50 osób.

Test Coopera

Mali i duzi pasjonaci biegania spotkali się 26 września na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestników testu przywitali założyciel i trener akademii Piotr Kiedrowicz oraz Ryszard Chustecki z Lubusza. Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez słubickie maratonki, Małgorzatę Konopkę i Ewę Kiedrowicz, uczestnicy ruszyli na trasę.

Na czym polegał test Coopera? Należało przez 12 minut przebiec jak największy dystans. Następnie uzyskany wynik każdy mógł porównać ze specjalnymi tabelami opracowanymi przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera. Dzięki temu można odczytać poziom kondycji w zależności od wieku i płci zawodnika.

Pierwsza edycja testu odbyła się w czerwcu tego roku. Wtedy biegały 44 osoby. Tym razem było ich jeszcze więcej, bo aż 51, i to mimo niekorzystnej pogody. Na linii startu pojawili się zarówno bardziej zaawansowani, jak i zupełnie początkujący biegacze, mali i duzi, całe rodziny i pojedyncze osoby. Wielu startowało po raz kolejny, chcąc zobaczyć, czy uda im się poprawić poprzedni wynik. Po raz pierwszy przybyli także goście z Frankfurtu nad Odrą. To efekt współpracy z tamtejszym Miejskim Związkiem Sportowym.

Jak wypadli uczestnicy testu Coopera? Jak podkreśla trener P. Kiedrowicz, poziom kondycji startujących pozytywnie go zaskoczył. Wśród panów najdłuższy dystans, bo aż 3090 metrów, pokonał Damian Pysiak. Wśród kobiet najdalej dobiegła nastoletnia Natalia Kiedrowicz, która uzyskała 2720 metrów. Zdecydowana większość biegaczy poprawiła swoje poprzednie osiągnięcia, a ci co startowali po raz pierwszy, już zapowiedzieli, że wezmą udział w kolejnej edycji. Poniżej komplet wyników.

POBIERZ KOMUNIKAT

Warto na koniec wspomnieć o oprawie imprezy. Organizatorzy przygotowali profesjonalny pomiar czasu, a na wszystkich za linią mety czekały napoje. Najszybsi otrzymali nagrody, odżywki sportowe, ufundowane przez Słubicką Akademię Biegową, a wśród wszystkich uczestników rozlosowano dodatkowe nagrody-niespodzianki.

O tym jak było na teście Coopera można przekonać się oglądać krótki klip oraz galerię zdjęć przygotowane przez naszego reportera. Zapraszamy!

Kolejne imprezy biegowe pod wspólnym szyldem Lubusza Słubice i Słubickiej Akademii Biegowej już wkrótce. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama