Kibice SKP Słubice odetchnęli. Po bolesnej pucharowej porażce z Orłem Międzyrzecz biało-niebiescy szybko się otrząsnęli, a sportową złość efektownie odreagowali na boisku. W kolejnej ligowej potyczce pokonali u siebie Znicz Trzemeszno Lubuskie aż 4:1.

skp team_nowe

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od żwawych ataków gospodarzy. Kolejne akcje nie przynosiły jednak efektu, bo goście świetnie łapali naszych zawodników na spalonym. I próbowali swoich sił w kontrach. Jedna z nich przyniosła im bramkę w 17 minucie. Na kłopoty w SKP jest jednak Mateusz Zając, który jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu.

W drugiej odsłonie o nastroje kibiców szybko zadbał Dawid Żurawski, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie w 49 minucie. Znicz się jednak nie poddawał, a jego kontry były coraz groźniejsze. Dobrze jednak spisywał się nasz bramkarz Damian Szydło. Od 80 minuty SKP gra w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce, która otrzymał Bartosz Tomków. To jednak nie podłamuje gospodarzy, którzy przypieczętowują zwycięstwo kolejnymi trafieniami. W 87’ strzela Damian Szymczak, a chwilę później Dominik Gabrysz.

Dzięki zwycięstwu SKP Słubice przesunął się na 7 miejsce w tabeli A klasy. Dorobek biało-niebieskich po 5 meczach to 7 punktów i bilans bramkowy 12-10.

SKP Słubice – Znicz Trzemeszno Lubuskie 4:1 (1:1)

Skład: Damian Szydło, Norbert Polowczyk, Daniel Filajecki, Bartek Tomków, Mateusz Pędlowski, Damian Szymczak (85' Dawid Baranowski), Marcin Bulcewicz, Michał Kalarus (65' Marcin Peterwas), Dawid Żurawski, Dominik Gabrysz, Mateusz Zając (75' Dawid Rękawiecki.