Słubice: 21 listopada 2018   |   Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
reklama
reklama

Derby powiatu dla Słubic. Cenne zwycięstwo Polonii

Polonia Słubice niczym rozpędzony walec pokonuje kolejnych przeciwników. Piąty mecz i piąte zwycięstwo, tym razem nad rywalem z Górzycy. W prestiżowych derbach powiatu słubickiego poloniści wygrali z Odrą aż 4:0.

Polonia Słubice
Polonia tej jesieni jeszcze nie przegrała (fot. archiwum)

Mecz odbył się 16 września w Górzycy. Choć wynik na to nie wskazuje, losy spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Gospodarze już w 5 minucie mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale nie wykorzystali rzutu karnego (poprzeczka). Potem jednak do głosu doszła Polonia, która jeszcze przed przerwę zdobyła dwie bramki (Begier i Hayato).

Po zmianie strony poloniści kontynuowali skuteczną i efektowną grę. Kolejne trafienia dołożyli Pawłowicz i Tabaka, a grająca bez presji Polonia konstruowała składne i widowiskowe akcje. Ostateczny wynik mógł być jeszcze większy, ale zabrakło nieco skuteczności.

Po sześciu kolejkach klasy okręgowej Polonia z kompletem pięciu zwycięstw (i jednym meczem zaległym) zajmuje drugie miejsce w tabeli. Słubiczanie mają największą ilość goli strzelonych w lidze i najlepszy bilans bramkowy 13-4. Tabeli przewodzi Orzeł MIędzyrzecz, niedawny pucharowy przeciwnik SKP Słubice. Walka o awans do IV ligi zapowiada się bardzo emocjonująco.

Odra Górzyca – Polonia Słubice 0:4 (0:2)

Skład Polonii: Gabriel Kodzis (Michał Wilczewski) - Radosław Kamiński (Tomasz Koszela), Norbert Pawłowicz, Igor Kurkowski, Przemysław Przemek Sadowski, Hayato Kuramoto (Mariusz Guraj), Wojtek Zieniewicz, Przemysław Begier, Eligiusz Krzeptowski, Dominik Grabowski, Łukasz Tabaka.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama