Polonia Słubice niczym rozpędzony walec pokonuje kolejnych przeciwników. Piąty mecz i piąte zwycięstwo, tym razem nad rywalem z Górzycy. W prestiżowych derbach powiatu słubickiego poloniści wygrali z Odrą aż 4:0.

Polonia Słubice
Polonia tej jesieni jeszcze nie przegrała (fot. archiwum)

Mecz odbył się 16 września w Górzycy. Choć wynik na to nie wskazuje, losy spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Gospodarze już w 5 minucie mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale nie wykorzystali rzutu karnego (poprzeczka). Potem jednak do głosu doszła Polonia, która jeszcze przed przerwę zdobyła dwie bramki (Begier i Hayato).

Po zmianie strony poloniści kontynuowali skuteczną i efektowną grę. Kolejne trafienia dołożyli Pawłowicz i Tabaka, a grająca bez presji Polonia konstruowała składne i widowiskowe akcje. Ostateczny wynik mógł być jeszcze większy, ale zabrakło nieco skuteczności.

Po sześciu kolejkach klasy okręgowej Polonia z kompletem pięciu zwycięstw (i jednym meczem zaległym) zajmuje drugie miejsce w tabeli. Słubiczanie mają największą ilość goli strzelonych w lidze i najlepszy bilans bramkowy 13-4. Tabeli przewodzi Orzeł MIędzyrzecz, niedawny pucharowy przeciwnik SKP Słubice. Walka o awans do IV ligi zapowiada się bardzo emocjonująco.

Odra Górzyca – Polonia Słubice 0:4 (0:2)

Skład Polonii: Gabriel Kodzis (Michał Wilczewski) - Radosław Kamiński (Tomasz Koszela), Norbert Pawłowicz, Igor Kurkowski, Przemysław Przemek Sadowski, Hayato Kuramoto (Mariusz Guraj), Wojtek Zieniewicz, Przemysław Begier, Eligiusz Krzeptowski, Dominik Grabowski, Łukasz Tabaka.