Nie udało się SKP Słubice sprawić niespodzianki i wygrać z wyżej notowanym rywalem w III rundzie Pucharu Polski. Orzeł Międzyrzecz pokonał słubiczan aż 5:0, choć wbrew suchemu wynikowi, biało-niebiescy mieli szansę wyjść z tej konfrontacji zwycięsko.

skp team_nowe

Mecz odbył się 13 września na jednym z boisk bocznych Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gospodarze po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować się przed kibicami w nowych klubowych strojach. Jednak nowe trykoty nie okazały się szczęśliwe.

Jak przebiegało spotkanie? Pierwsza połowa była dość wyrównana. Nieco lepiej zaczęli ją goście, ale zawodnicy SKP także z czasem zaczęli dochodzić do podbramkowych sytuacji. Było sporo walki w środku pola, ale gra toczyła się w duchu fair-play (sędzia nie pokazał żadnej kartki). Niestety chwila nieuwagi na własnym polu karnym i na 2 minuty przed przerwą ekipa z Międzyrzecza zdobywa pierwszą bramkę.

Druga odsłona meczu to ciągłe próby ze strony SKP na doprowadzenie do remisu. Goście parokrotnie gubili się na swojej połowie, gra zrobiła się bardziej otwarta i obie strony miały swoje szanse na gole. Niestety jako pierwsi wykorzystali ją zawodnicy Orła, co rozwiązało worek z kolejnymi bramkami. Biało-niebiescy próbowali jeszcze zdobyć honorowe trafienie, ale bezskutecznie.

Warto wspomnieć, że rywal SKP to zespół grający jedną klasę rozgrywkową wyżej, na dodatek lider tabeli, niepokonany ani razu w tym sezonie. Biało-niebieskim pokrzyżowały szyki także liczne braki kadrowe (zabrakło czterech podstawowych zawodników).

Nieco stresu na ławce rezerwowych było też spowodowane oczekiwaniem na… narodziny nowego zawodnika SKP. Kilka godzin po zakończonym meczu na świat przyszedł Wojciech, syn trenera Przemysława Majchrzaka. Waży 3,4 kg i mierzy 54 cm. Gratulujemy i życzymy dużo zdrowia!

SKP Słubice – Orzeł Międzyrzecz 0:5 (0:1)

Skład SKP: Bartosz Kuźmicz, Norbert Polowczyk, Bartosz Tomków, Daniel Filajecki, Dawid Baranowski (Dominik Gaudyn 60’), Marcin Peterwas, Dawid Żurawski (Michał Mosica 70’), Damian Szymczak, Mateusz Pędlowski, Mateusz Zając (Paweł Sokołowski 78’), Paweł Wójcik (Rękawiecki 55’).