Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Słubice24.pl Wiadomości Sport Słubicka Akademia Biegowa zaprasza na zajęcia. Teraz także w Ośnie Lubuskim
reklama
reklama

Słubicka Akademia Biegowa zaprasza na zajęcia. Teraz także w Ośnie Lubuskim

Chcesz zadbać o zdrowie i kondycję? A może szukasz odpowiednich zajęć ruchowych dla swojego dziecka? Skorzystaj z oferty Słubickiej Akademii Biegowej. Trwa nabór na zajęcia w Słubicach. Nowa grupa powstaje także w Ośnie Lubuskim.

Test Coopera Słubice

Czym jest Słubicka Akademia Biegowa? Jej pomysłodawcą jest nauczyciel w-f i trener lekkiej atletyki Piotr Kiedrowicz, wychowawca m.in. Marcina Lewandowskiego, mistrza Europy w biegu na 800 metrów, wieloletni trener kadry Polski. Akademia to wyraz jego biegowej pasji i zainteresowaniem zdrowym stylem życia, którym postanowił zarazić także innych. Pod jego fachowym okiem trenują osoby w każdym wieku – dzieci, młodzież, a także dorośli.

- W najmłodszej grupie dzieci ćwiczymy dwa razy w tygodniu przede wszystkim pod kątem prawidłowego rozwoju – wyjaśnia P. Kiedrowicz. - Dzieci rozwijają poszczególne cechy motoryczne, wzmacniają ciało. Startują w szkolnych imprezach na terenie gminy i powiatu poprawiając swoje osiągnięcia. Wielu z moich podopiecznych dzięki regularnym ćwiczeniom skorygowało wady postawy i poprawiło swoje samopoczucie – dodaje.

Jest także starsza grupa – dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjum. Tu treningi odbywają się od 3 do 5 razy w tygodniu. Sumienna praca przynosi pierwsze efekty, bo młodzi sportowcy mają już osiągnięcia na skalę wojewódzką, a niektórzy uzyskują wyniki na poziomie ścisłej czołówki krajowej w swoich kategoriach wiekowych.

Słubicka Akademia Biegowa to nie tylko zajęcia dla dzieci i młodzieży. To także wiele projektów realizowanych wspólnie z Fundacją SOSiR i Lubuszem Słubice jak „Wakacje z lekką”, „Bieg bez granic”, „Sportowe środy”, czy organizowany cyklicznie test Coopera. Efektem tych działań jest bardzo duże zainteresowanie bieganiem wśród sporej części słubickiej społeczności oraz medale w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Rekordy frekwencji biły zajęcia ogólnorozwojowe w ramach projektu zdrowotnego realizowanego przez powiat.

Test Coopera

Jak podkreśla P. Kiedrowicz, w akademii ćwiczą też osoby dorosłe, uprawiające biegi i triatlon, a także zupełni amatorzy. Sporą popularnością cieszą się indywidualne konsultacje. Do trenera można zgłosić się po porady, plan treningowy czy specjalne zajęcia pozwalające poprawić technikę biegu, wyeliminować kontuzje, a także przygotować się do konkretnej imprezy.

Pod jego okiem trenowały m.in. najszybsze w historii Słubic maratonki Ewa Kiedrowicz i Małgorzata Konopka oraz dawny chodziarz, a obecnie świetny triathlonista, Marek Hubko. Sam trener także ma czym się pochwalić. Był reprezentantem i rekordzistą Polski w chodzie sportowym, a jako amator potrafil przebiec 10 km w czasie 32:51.

- Duże zainteresowanie bieganiem w naszym regionie spowodowało, że Słubicka Akademia Biegowa postanowiła poszerzyć zasięg swojego działania - wyjasnia P. Kiedrowicz. - Dlatego we współpracy z Morsami z Ośna Lubuskiego powstaje nowa grupa w tej miejscowości. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 13 września o godz. 14.30 w Szkole Podstawowej. Zapraszam serdecznie dzieci z Ośna i okolic - zachęca szkoleniowiec.

A tych, którzy by chcieli potrenować w Słubicach, trener zaprasza do kontaktu telefonicznego. W grupach dziecięcych i młodzieżowych są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Jest też pomysł, aby stworzyć specjalną grupę biegową dla kobiet – zainteresowanie panie mogą również kontaktować się telefonicznie.

Osoby ciekawe tego, jak wyglądają zajęcia, mogą w każdą środę odwiedzić Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obecnie trener prowadzi tam zajęcia pod hasłem „Aktywna i Zdrowa Rodzina” organizowane przez Fundację SOSiR. Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej w każdą środę o godz. 18 i potrwają do końca listopada.

Kontakt bezpośredni z trenerem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 507 044 412.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama