Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Rowerowe zwycięstwo Wiktorii

Wiktoria Samulska z nieformalnej grupy „Cybinko na rower” została laureatką ogólnopolskiego konkursu radiowej Trójki pt. „Wakacje na dwóch kółkach.” W nagrodę, razem z pozostałymi wyróżnionymi i Henrykiem Sytnerem zwiedza Riwierę Adriatycką - oczywiście na rowerze.

wiktoria samulska

Konkurs polegał na tym, aby w ciekawy sposób opisać swoje rowerowe wyprawy, można było zilustrować je zdjęciami, rysunkami. Organizatorowi zależało przede wszystkim na tym, żeby opowiedzieć, jaką radość sprawiają autorowi wycieczki rowerowe.

Wiktoria Samulska opisała kilka wypraw, jakie podejmuje wspólnie z innymi pasjonatami dwóch kółek z Cybinki z grupy „Cybinko na rower”. Pisała o wyprawie na rzepińską wyspę, zwiedzaniu Bobrowego Szlaku, wspólnych kąpielach w jeziorze i w rzece Pliszce.

Rowerem po Riwierze

W nagrodę została zaproszona do studia Radiowej Trójki. 18 sierpnia podczas audycji opowiadała o tym, co w szczególnie zapamiętała ze swoich wypraw. A kilka dni później udała się w podróż do Włoch – wprawdzie nie rowerem, a samolotem, ale zaraz potem cała grupa przesiadła się na swoje jednoślady. W trasę po Riwierze wyruszyli pod wodzą Henryka Sytnera, dziennikarza i propagatora uprawiania sportu, który prowadził radiowy konkurs. Do Polski wrócą na początku września.

Rozmowy z Wiktorią, a także bieżących sprawozdań z Włoch, można posłuchać na stronie www.polskieradio.pl.

A także nieco bliżej

Wiktoria jeździ na wyprawy razem z nieformalną grupą „Cybinko na rower”, która istnieje od 2010 roku. – Raz w miesiącu, w niedzielę, spotykamy się na wspólne wycieczki. Grupa liczy około 40 osób, ale nie wszyscy biorą udział w każdej wyprawie, zazwyczaj jest to około 15 osób. Zazwyczaj przejeżdżamy około 40-50 km – mówi Dawid Wincek, lider grupy. Dodaje, zwycięstwo Wiktorii zadziałało w dwie strony: ona sama pojechała do Włoch i więcej osób zaczęło się interesować ich wyprawami.

cybinko na_rowery

Grupa nie jest zamknięta, w wycieczkach może wziąć udział każdy, kto ma ochotę i sprawny rower. Oczywiście, osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłego opiekuna. 9 września grupa wybiera się na wycieczkę do Uradu z przeprawą przez Odrę.

Szczegóły trasy można sprawdzić na stronie grupy cybinkonarower.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama