Powody do zadowolenia mają kibice MKS Polonia Słubice. Nasza drużyna mocnym akcentem rozpoczęła rozgrywki klasy okręgowej. Po inauguracyjnym zwycięstwie nad Kosmosem Rudnica,w drugiej kolejce słubiczanie pokonali na wyjeździe Stal Sulęcin aż 4:1.

Polonia Słubice
Poloniści rozpoczęli sezon od dwóch zwycięstw (fot. archiwum)

Początek meczu należał do Polonii, która po trafieniach Igora Kurkowskiego (12') oraz Rafała Gronostaja (33') prowadziła już 2:0. Goście szybko odpowiedzieli golem kontaktowym (35'), ale ich nadzieje na doprowadzenie do remisu rozwiał jeszcze przed przerwą Łukasz Tabaka (44'). W drugiej połowie poloniści dołożyli jeszcze jedno trafienie. Na listę strzelców wpisał się weteren Przemysław Begier (86').

Mecz mógł podobać się kibicom. Nie brakowało walki, składnych akcji, a żaden z zawodników nie "odkładał" nogi. Gospodarze aż czterokrotnie upominani byli przez sędziego żółtymi kartonikami. Tę samą karę, za atak w nogi przeciwnika, otrzymał także jeden z naszych graczy, Dominik Grabowski (81').

Polonia Słubice zagrała w składzie: Gabriel Kodzis, Norbert Pawłowicz, Tomasz Koszela, Przemysław Begier, Przemysław Sadowski, Norbert Makuchowski, Eligiusz Krzeptowski (Mariusz Guraj 79'), Wojciech Zieniewicz (Dominik Grabowski 66'), Rafał Gronostaj (Roman Bartosz 70'), Igor Kurkowski, Łukasz Tabaka (Tomasz Frąckowiak 90').

Po dwóch kolejkach Polonia Słubice z dorobkiem 6 punktów jest współliderem klasy okręgowej. Kolejny ligowy mecz nasza drużyna rozegra dopiero 2 września (również na wyjeździe). Rywalem będzie Meprozet Stare Kurowo. Mecz u siebie z GKS Bledzew zaplanowany na 26 sierpnia został przełożony na 25 listopada. Wcześniej, 30 sierpnia o godz. 17:30, Polonia Słubice zagra w II rundzie Pucharu Polski. Gospodarzem pojedynku będzie Chrobry Drzeńsko.