Słubice: 21 października 2018   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama
reklama

Weź udział w wyścigu na szczyt Oderturmu

24 piętra i 511 schodów - tyle do pokonania będą mieli uczestnicy 16 edycji Oderturmlauf, czyli (w)biegu na najwyższy budynek we Frankfurcie. Ruszyły zapisy do udziału w tym wyścigu. Na najlepszych czekają puchary i nagrody.

oderturm
Do przebiegnięcia są 24 piętra i 511 schodów (fot. Wikipedia)

Bieg na 24 piętro najwyższego budynku we Frankfurcie – Oderturm to już tradycyjne wydarzenie transgraniczne. Jest organizowany przez Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie, Komendę Wojewódzką Policji w Berlinie i zarząd Oderturmu. Nasi sąsiedzi zza Odry do udziału zapraszają także mieszkańców Słubic i okolic.

Wyzwanie z nagrodami

Co czeka na biegaczy? Łączny dystans jaki będą mieli do pokonania to zaledwie 150 metrów, ale za to stromo pod górę. Aby dobiec na 24 piętro, trzeba będzie zaliczyć aż 511 schodów. To nie lada wyzwanie.

Aby zachęcić do uczestnictwa organizatorzy podzieli rywalizację aż na 5 kategorii wiekowych. Najszybsi w nich otrzymają nagrody rzeczowe, a każdy startujący dyplom z wynikiem i okolicznościowy medal. Ponadto najlepszy zawodnik w całej stawce otrzyma puchar ufundowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Berlinie, a najlepsza zawodniczka dostanie puchar ufundowany przez Burmistrza Frankfurtu nad Odrą.

Będzie można potrenować

Do tak wymagającego wysiłku trzeba się odpowiednio przygotować. Dlatego przed zawodami będzie okazja do potrenowania. 19 sierpnia o godz. 10.00 oraz 23 sierpnia o godz. 18.00 organizatorzy umożliwią wszystkim chętnym wbiegniecie na najwyższe piętro wieży w ramach próby przed startem.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia należy przesyłać drogą emailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W zgłoszeniu należy podać jak imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, oraz kontaktowy adres email. Termin przesyłania zgłoszeń mija 21 sierpnia 2017 roku.  Lepiej nie czekać do ostatniej chwili, bo limit miejsc wynosi 100. Opłata startowa w wysokości 5 euro będzie pobierana przy wydawaniu numerów startowych w dniu startu.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się w regulaminie. POBIERZ REGULAMIN

Termin: 26.08.2017, godz. 10.00. Miejsce: Oderturm, Frankfurt nad Odrą.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama