Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Srebro mistrzostw Europy dla Małgorzaty Krzyżan

Małgorzata Krzyżan nie zawiodła swoich kibiców. Zawodniczka Lubusza Słubice zgodnie z oczekiwaniami sięgnęła po medal mistrzostw Europy weteranów w rzucie dyskiem. Tym razem w kolorze srebrnym.

Gosia Krzyżan

Konkurs odbył się 31 lipca. Był jedną z prawie kilkudziesięciu konkurencji jakie w dniach 27 lipca - 6 sierpnia zaplanowano w ramach lekkoatletycznych mistrzostw Europy weteranów w duńskim Aarhus. Słubiczanka pojechała tam z nadziejami na medal i tych nadziei nie zawiodła.

Rywalizacja stała na zdecydowanie najwyższym poziomie niż wcześniejsze mistrzowskie imprezy z udziałem naszej zawodniczki, chociażby we Francji czy Australii. Małgorzata Krzyżan posłała dysk na odległość 41.03, co w poprzednich lata dałoby złoto. Tym razem, starczyło na srebrny medal, bo od Polki o nieco ponad 3 metry lepsza okazała się Niemka Bettina Schardt, która rzuciła aż 44.16. Był ją pokonać nasza dyskobolka musiałaby ustanowić rekord życiowy. Trzecia była Francuska Marjorie Leclerc (39.38).

To nie jedyny start słubiczanki w mistrzostwach Europy. Dwa dni wcześniej brała też udział w pchnięciu kulą. Tu nie było faworytką, na zawody przyjechała z szóstym wynikiem, a rywalizację zakończyła na siódmej lokacie. Jej wynik to 10.03. Poziom tego konkursu był również wysoki. Aby sięgnąć po medal trzeba było pchnąć aż 11.18. Zwyciężczyni, Claudia Kodel z Niemiec posłała 4-kilogramową kulę na odległość 11.99.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama