Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

W Danii powalczy o kolejne medale

Za Małgorzatą Krzyżan setki godzin spędzonych w siłowni i na rzutni. Przed nią - docelowa impreza tegorocznego sezonu. W dalekiej Danii nasza lekkoatletka powalczy o medale mistrzostw Europy weteranów. Jest jedną z faworytek.

Gosia Krzyżan

Zawodniczka Lubusza Słubice rozpocznie rywalizację od konkursu pchnięcia kulą w kategorii W45. Tu o medal będzie jej trudniej niż w koronnej konkurencji, czyli rzucie dyskiem. Ma szósty wynik na liście startowej (10.57), ale różnice między poszczególnymi zawodniczkami są niewielkie.

Największe nadzieje wiążemy z jej udziałem w rzucie dyskiem. Małgorzata Krzyżan to aktualna mistrzyni świata w tej konkurencji (jej najlepszy wynik sezonu to 43.52). Walka o złoto zapowiada się pasjonująco, bo o blisko metr więcej w tym sezonie rzuciła Niemka Bettina Schardt. Nasza reprezentantka jest jednak dobrej myśli, ponieważ o odpowiednią formę na docelową imprezę dobrze zadbał trener Oleg Pachol.

Wyjazd do duńskiego Aarhus to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także duży wysiłek logistyczny i finansowy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie wielu osób i instytucji, które pomogły słubiczance. Wśród nich wymienić należy m.in. Fundację Grupy Pomagamy, Arkadasz Kebab, Kociołek Lubuski, Promet Cargo oraz kupców ze słubickiego bazaru. Pomógł także macierzysty klub Lubusz Slubice.

Wszyscy mamy nadzieję, że dzięki temu zaangażowaniu Słubice wzbogacą się o kolejne medale z mistrzowskiej imprezy. O startach Małgorzaty Krzyżan będziemy informować na bieżąco.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama