Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
reklama
reklama

Sportowy sierpień w Górzycy

Piłka nożna dla młodszych i starszych, siatkówka, tenis ziemny – w tych dyscyplinach rywalizować będą w sierpniu uczestnicy kilku imprez na terenach Kompleksu Sportowo – Rehabilitacyjnego w Górzycy. Na niektóre można się jeszcze zapisywać, w innych – przyjść kibicować.

oldboys Słubice

Piłka nożna

Serię imprez sportowych rozpocznie Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Górzyca, który odbędzie się 19 sierpnia. - Zagrają w nim zaproszone drużyny, m.in. z Kowalowa, Górzycy, być może ze Słubic. Dokładna lista będzie znana wkrótce – mówi Mateusz Podlipski z Gminnego Ośrodka Kultury. Drużynom „starszaków” na pewno przyda się wsparcie kibiców, dlatego organizatorzy zachęcają do dopingowania. Początek turnieju o godz. 9:00.

Dzień po oldbojach zagrają młodzi adepci piłkarstwa. 20 sierpnia o godz. 10:00 rozpocznie się międzynarodowy turniej młodzików TORNEO Lubuskie. Zmierzy się w nim 12 drużyn, podzielonych na 2 grupy. Na murawie zobaczymy m.in. Celulozę Kostrzyn, Orła Międzyrzecz, Falubaz Zielona Góra, Stilon Gorzów Wlkp., Kotwicę Kołobrzeg oraz oczywiście słubicką Polonię. Im również potrzebny będzie doping.

siatka plazowa 01

Siatkówka

Kolejną imprezą jest Turniej Siatkówki Parkowej im. Czesława Jermanowskiego o Puchar Dyrektora GOK. Jest to amatorski turniej, który od lat odbywa się w Stańsku. Zasady gry obowiązują takie same, jak na hali sportowej.

Zagrać może każdy, nie tylko kluby czy drużyny zrzeszone. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek, nagrody od sponsora, pamiątkowe dyplomy i puchary. Impreza odbędzie się 26 sierpnia, a jej integralną częścią będzie festynem dla dzieci. Wszystko zacznie się o godz. 13:00.

tenis gorzyca

Tenis ziemny

Dzień później, 27 sierpnia, odbędą się Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym im Ryszarda Domagały. Rywalizację zaplanowano w kilku kategoriach wiekowych: kobiety OPEN, mężczyźni do 40 lat, powyżej 40 lat. Jak informuje M. Podlipski, możliwe, że dodatkowo powstanie także kategoria 50+ lub 60+ (wszystko zależy od ilości zgłoszeń).

Żeby wziąć udział w zawodach, nie trzeba wpłacać wpisowego. Organizator zapewnia obiad i napoje. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne, pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Start o godz. 10:00 (pół godziny wcześniej nastąpi losowanie).

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia do udziału w zawodach prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy. Kontakt: Mateusz Podlipski, tel. 607 351 046.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama