Słubice: 23 września 2018   |   Imieniny: Tekla, Bogusław
reklama
reklama

Marta Wroniewicz w kadrze narodowej szczypiornistek

Nie tak dawno pisaliśmy o sukcesie naszej piłkarki ręcznej Marty Wroniewicz, która dostała się do prestiżowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, a już mamy kolejną świetną wiadomość dla jej kibiców. Słubiczanka została powołana do kadry narodowej juniorek młodszych w piłce ręcznej.

Marta Wroniewicz

Skład 24-osobowej kadry ogłosił dzisiaj Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Dziewczęta urodzone w roku 2002 i młodsze będą rozwijać swój talent pod okiem trenerki Edyty Suchy. Pierwszy obóz sportowy połączony z konsultacjami odbędzie się jeszcze w sierpniu w Gdańsku.

- Naszej zawodniczce życzymy samych sukcesów. Ciężka praca i ogromna pasja do tego co robi Marta, przynosi już efekty - cieszy się Jerzy Grabowski, trener UKS Jedynka Słubice.

Marta Wroniewicz to jedna z najlepszych zawodniczek słubickiej Jedynki, będąca od samego początku głównym filarem zespołu. Miniony sezon był dla niej szczególnie udany. Ze swoim zespołem zajęła II miejsce w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek, sięgnęła też po tytuł królowej strzelców w 10 meczach zdobywajac aż 109 bramek. W turnieju 1/16 Pucharu Polski, do którego zakwalifikowała się razem z UKS Jedynka Słubice, została wybrana najlepszą zawodniczką.

Zwieńczeniem sezonu było dostanie się do upragionej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, prowadzonej pod egidą ZPRP, z której wywodzi się wiele czołowych zawodniczek polskiej reprezentacji. Marta będzie w niej rozwijać swój talent od nowego roku szkolnego 2017/2018.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama