Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Marta Wroniewicz w kadrze narodowej szczypiornistek

Nie tak dawno pisaliśmy o sukcesie naszej piłkarki ręcznej Marty Wroniewicz, która dostała się do prestiżowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, a już mamy kolejną świetną wiadomość dla jej kibiców. Słubiczanka została powołana do kadry narodowej juniorek młodszych w piłce ręcznej.

Marta Wroniewicz

Skład 24-osobowej kadry ogłosił dzisiaj Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Dziewczęta urodzone w roku 2002 i młodsze będą rozwijać swój talent pod okiem trenerki Edyty Suchy. Pierwszy obóz sportowy połączony z konsultacjami odbędzie się jeszcze w sierpniu w Gdańsku.

- Naszej zawodniczce życzymy samych sukcesów. Ciężka praca i ogromna pasja do tego co robi Marta, przynosi już efekty - cieszy się Jerzy Grabowski, trener UKS Jedynka Słubice.

Marta Wroniewicz to jedna z najlepszych zawodniczek słubickiej Jedynki, będąca od samego początku głównym filarem zespołu. Miniony sezon był dla niej szczególnie udany. Ze swoim zespołem zajęła II miejsce w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek, sięgnęła też po tytuł królowej strzelców w 10 meczach zdobywajac aż 109 bramek. W turnieju 1/16 Pucharu Polski, do którego zakwalifikowała się razem z UKS Jedynka Słubice, została wybrana najlepszą zawodniczką.

Zwieńczeniem sezonu było dostanie się do upragionej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, prowadzonej pod egidą ZPRP, z której wywodzi się wiele czołowych zawodniczek polskiej reprezentacji. Marta będzie w niej rozwijać swój talent od nowego roku szkolnego 2017/2018.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama