Słubice: 20 czerwca 2018   |   Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
reklama
reklama

Kręć kilometry z rzepińskim ogólniakiem

W styczniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie we współpracy z fundacją Rak'n'Roll zbierano włosy na peruki dla chorych na raka. Nauczyciele i uczniowie mają już nowy pomysł jak znowu zrobić coś dobrego, tym razem dla niepełnosprawnych – w tym celu przez wakacje będą dużo jeździć na rowerach. I liczą na wsparcie!

rowery rzepin

Projekt „Spotkajmy się w Rzepinie" to pomysł na remont świetlicy oraz pikniki integracyjne dla młodzieży z klas pedagogiczno-psychologicznych. Zakwalifikował się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „odLOTTOwa jazda z OSHEE” Fundacji LOTTO Milion Marzeń. Walczy o dofinansowanie z 50 wydarzeniami z całego kraju. A jest to rywalizacja w bardzo sportowym stylu.

Po to, żeby nauczyciele z rzepińskiego ogólniaka mogli otrzymać środki na realizację swojego pomysłu, muszą zebrać na koncie jak najwięcej „wykręconych” rowerami kilometrów. Do gromadzenia wyników służy aplikacja Endomodo.

Jest o co walczyć, ponieważ ten, kto zbierze najwięcej przejechanych kilometrów, dostanie od fundacji LOTTO dofinansowanie w wys. 150 tys. zł. II miejsce to 100 tys. zł, III – 80 tys. zł, a IV – 50 tys. zł.

- Dołącz do naszej drużyny i pomóż nam zwyciężyć- apeluje Magdalena Rycerz, nauczycielka z ZSO. Już można się zapisywać!

Aby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować się w aplikacji Endomondo (osoby, które mają już konto, tylko się logują) pod poniższym linkiem:

www.endomondo.com/teams/33637095

Zmagania rowerzystów zaczynają się 3 lipca o godz. 00:00:01 i potrwają do 15 września do godz. 23:59:59. Uwaga dla tych, którzy lubią rowerem przekraczać granicę – zgodnie z regulaminem, liczą się tylko kilometry wykręcone w Polsce.

Wyniki rowerowej rywalizacji zostaną ogłoszone 19 września 2017 roku. Wręczenia nagród będzie miało miejsce 30 września podczas finału Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Kwidzynie.

Na koniec ciekawostka - ambasadorami akcji „odLOTTOwa jazda z OSHEE” są: Czeslaw Lang, polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata oraz Rafał Mikołajczyk, wielokrotny mistrz Polski w parakolarstwie, zwycięzca rankingu Pucharu Europy European Handbike Circuit 2015, lider rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) 2016.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama