Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Szczypiornistki z "Jedynki" w gronie najlepszych w kraju

Kolejny duży sukces zanotowały piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Podopieczne Jerzego Grabowskiego zajęły 11 miejsce podczas ogólnopolskiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

jedynka final_SZS

Finałowy turniej odbył się w dniach 9-12 czerwca w Głuchołazach. Nasze szczypiornistki reprezentowały w nim woj. lubuskie. Przepustkę do rozgrywek wywalczyły jeszcze w maju podczas finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, w którym zdobyły srebrny medal (więcej o tym w naszej wcześniejsze publikacji).

W Głuchołazach spotkały się najlepsze szkolne drużyny z całej Polski reprezentujące każde województwo (oprócz świętokrzyskiego, które wycofało się z rozgrywek). 15 drużyn podzielono na dwie grupy, gdzie grano systemem każdy z każdym, a potem jeden mecz decydujący ostatecznie o zajętym miejscu .

Łącznie słubiczanki rozegrały 8 meczów, w których zanotowały 4 przegrane, 3 zwycięstwa i 1 remis. Taki bilans dał im ostatecznie 11 miejsce w Polsce. Nasz zespół miał realne szanse nawet na walkę o miejsca 5-10, ale niestety pechowy remis i stracona bramka w ostatniej sekundzie w meczu z SP 363 Warszawa, wypchnęły SP1 Słubice poza czołową "dychę".

- Ze względu na bardzo wyrównany poziom turnieju, o kolejności miejsc decydowały nie tylko punkty, ale także bramki i mała tabela punktowa. Tym razem mieliśmy nieco mniej szczęścia w tej sportowej matematyce, ale 11 miejsce w Polsce to powód do dumy - powiedział naszej redakcji J. Grabowski.

Wyniki meczów:
  • Słubice - Zielonka 6:11
  • Słubice - Wilczyska 4:14
  • Słubice - Koszalin 7:9
  • Słubice - Siemiatycze 13:6
  • Słubice - Łuków 5:11
  • Słubice - Warszawa 10:10
  • Słubice - Biała Rawska 6:2
  • Słubice - Posada Górna 10:0 (walkower)
Reprezentacja SP1 Słubice wystąpiła w składzie: Marta Heppner, Hanna Puchalska, Klaudia Gancarz, Oliwia Czerniejwska, Julia Sterenczak, Paulina Kliszczak, Inga Białkowska, Natalia Pakulska, Julia Żarnowska, Dominika Kazimierska, Iga Rajda, Aleksandra Wroniewicz, Liliana Cyganiak, Wiktoria Lepak, Zuzanna Nowak, Julia Różańska. Trener: Jerzy Grabowski, kierownik drużyny: Damian Heppner.

Warto dodać, że mimo tak dalekiego wyjazdu, nasze zawodniczki przez cały turniej mogły liczyć na wsparcie swoich bliskich. Ci ściskali kciuki nie tylko w domach nerwowo spoglądając na ekrany swoich telefonów, ale także kibicując bezpośrednio z trybun na żywo.

A po powrocie do Słubic na cały zespół i trenera czekało huczne przywitanie z muzyką, strzelającym konfetti i gromkimi okrzykami, co doskonale widać na załączonym filmie, udostępnionym przez UKS Jedynka Słubice. Prawdziwy team spirit!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama