Słubice: 27 maja 2018   |   Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
reklama
reklama

Młodzicy Lubusza w coraz lepszej formie

Sezon lekkoatletyczny w pełni, a młodzi biegacze z grupy Piotra Kiedrowicza radzą sobie coraz lepiej na sportowych arenach. Tym razem wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w Poznaniu.

slubicka akademia_biegowa_3

Zawody odbyły się 28 maja na pięknie położonym stadionie Olimpii w Lasku Golęcińskim niedaleko jeziora Rusałka. To tu po swoje pierwsze medale i rekordy życiowe sięgali tacy zawodnicy jak Paweł Czapiewski, Agata Kiedrowicz czy Wiesław Paradowski.

W ich ślady chcą iść młodzi biegacze ze Słubickiej Akademii Biegowej, którzy w zawodach pod szyldem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki startują w barwach słubickiego Lubusza. Jak spisali się następcy dawnych mistrzów? Forma wyraźnie zwyżkuje.

Julia Kaliska (rocznik 2003) uzyskała nowy rekord życiowy na dystansie 600 metrów z czasem 1:48.64. Próbkę swojego dużego talentu pokazała trenująca od niedawna Malwina Olszewska (2004), która na 300 metrów pobiegła 45.93. To obecnie 11 wynik w kraju i najlepszy w woj. lubuskim w jej kategorii wiekowej.

Niezwykłą walecznością w biegu na 1000 metrów zaimponowała filigranowa Natalia Kiedrowicz (2004). W swoim debucie na tym dystansie uzyskała 3:32.06 co jest ósmym wynikiem w Polsce. O rok starsza Paulina Woźniak uzyskała 3:39.12, a ich klubowy kolega Mateusz Rozłonkowski (2004) 3:49.55.

slubicka akademia_biegowa_1

Trener Piotr Kiedrowicz był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

- Zawodnicy zmagali się nie tylko ze zmeczęniem i tremą, ale także pogodą, która tego dnia była wyjątkowo upalna. Mimo tego poradzili sobie świetnie. Mieliśmy udane debiuty, rekordy życiowe. Nie spoczywamy jednak na laurach, bo przed nami jeszcze wiele pracy. Młodzież trenuje chętnie, ma dużo energii, a to dobry prognostyk. Cieszy również wsparcie rodziców. Wielu z nich przyjechało do Poznania, aby dopingować swoje pociechy. Oby tak dalej - podsumował opiekun Słubickiej Akademii Biegowej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama