Słubice: 20 kwietnia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
reklama
reklama

Lekkoatletyczne zmagania przedszkolaków (foto)

Piątkowe przedpołudnie słubickie przedszkolaki spędziły aktywnie i na świeżym powietrzu. 2 czerwca na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Lekkoatletyczny Dzień Dziecka. Na imprezę zajrzeliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem.

Olimpiada przedszkolaków

Festiwal lekkoatletyczny rozpoczął się o godzinie 9 rano na płycie głównej słubickiego stadioniu. Uczestników przywitali burmistrz Tomasz Ciszewicz, wicestarosta Leopold Owsiak oraz Ryszard Chustecki, dyrektor ds. sportu w słubickim ośrodku. Już 15 minut później rozpoczęły się pierwsze sportowe zmagania. Dzieci rywalizowały w dwóch konkurencjach indywidualnych - skoku w dal oraz w biegu na 40 m, a także w drużynowym torze przeszkód.

Emocji nie brakowało, a maluchy pokazały, że ze sportem mają do czynienia nie od dziś. Walczyły bardzo ambitnie, a co najważniejsze, nawzajem się dopingowały. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem opiekunek i sędziów. Uczestnikom kibicowali m.in. prezes SOSiR Zbigniew Sawicki oraz radny i trener lekkiej atletyki Piotr Kiedrowicz, który prowadził zawody.

- Tego dnia liczyły się przede wszystim frajda i dobra zabawa, czysto sportowa rywalizacja zeszła na drugi plan. Maluchy spędziły aktywnie całe przedpołudnie, poruszały się, zadbały o zdrowie. To był najważniejszy cel imprezy - podkreślali organizatorzy.

SOSiR, który był organizatorem imprezy, zadbał o to, aby Dzień Dziecka upłynął uczestnikom w spokojnej i miłej atmosferze. Dzieci miały zapewnione napoje, obsługę medyczną a także przejazd. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w zawodach otrzymały na koniec pamiątkowe medale, które zostały ufundowane przez burmistrza Słubic.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez naszego fotoreportera.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama