Słubice: 18 lipca 2018   |   Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
reklama
reklama

Młoda Polonia mistrzem okręgu gorzowskiego

Młodzi piłkarze UKS Polonia Słubice po raz kolejny pokazali jak duży potencjał w nich drzemie. Wygrali decydujące, wyjazdowe spotkanie z UKS Czwórką Kostrzyn nad Odrą i zostali mistrzami okręgu gorzowskiego w kategorii orlika.

uks czworka

Ligowe rozgrywki pod egidą Gorzowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej toczyły sie od jesieni ubiegłego roku. Brały w nich udział najlepsze dziecięcie zespoły z terenu woj. lubuskiego, wśród nich UKS Polonia Słubice.

W końcowej fazie rozgrywek w walce o mistrzowski tytuł pozostały już tylko dwie drużyny - z Kostrzyna i Słubic. Oba zgromadziły w 9 meczach po 25 punktów i o tym kto sięgnie po ostateczne zwycięstwo miał zadecydowac ostatni mecz, do którego doszło 30 maja w Kostrzynie.

Młodzi chłopcy z rocznika 2006 prowadzenia przez Piotra Dmuchowskiego i Łukasza Ryszczuka wcześniej u siebie zremisowali 5:5, jednak na boisku rywala wygrali aż 4:1 czym przypieczętowali zdobycie tytułu mistrza okręgu gorzowskiego. W decydującym meczu bramki zdobywali: I. Ławrynowicz, K. Kobyłecki, D. Musztyfaga, M. Mucha. Ostateczny bilans ligowy Polonii to 28 punktów w 10 meczach, aż 99 strzelonych goli i 31 straconych.

Mistrzowski skład: Zwierzchaczewski Fabian, Marciniak Adrian, Stolarek Patryk, Ryszczuk Oskar, Ławrynowicz Igor, Kobyłecki Kacper, Szubert Adam, Oleksyn Kacper, Musztyfaga Dawid, Mizerski Jakub, Cierach Jakub, Mucha Maciej, Łowiecki Ernest, Mieczkowski Oliwier, Mieczkowski Beniamin, Wołczek Adam, Pazurkiewicz Jędrek, Nihat Stefanow.

uks czworka2

Osiągnięty sukces jest tym większy, bo UKS Polonia Słubice zostawił w pokonanym polu, najbardziej renomowane ośrodki piłkarskie w województwie lubuskim jak Gorzów, Kostrzyn czy Drezdenko. Piłkarze uczą się tam w specjalnych klasach sportowych, a selekcja do drużyny odbywa się z bardzo szerokiej grupy kandydatów. Zupełnie inaczej jest Słubicach.

- Wielkie ukłony szczególnie w stronę Piotra Dmuchowskiego. On dostał do drużyny 15 młodych chłopaków i ciężko z nimi pracował po lekcjach, szlifował ich umiejętności od podstaw, cierpliwie uczył piłkarskiego rzemiosła. Pięć lat temu, gdy zaczynaliśmy, wspólnie marzyliśmy, że wygramy ligę orlika. W tym roku to się udało. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi. Efektami naszej pracy już zaczynają interesować się wielkie ośrodki piłkarskie jak np. Pogoń Szczeciń, które regularnie pytają o zawodników - powiedział tuż po meczu Ł. Ryszczuk.

Gratulujemy młodym piłkarzom i ich trenerom. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój klubu i kolejne sukcesy.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama