Takiego festiwalu bramek przy ul. Sportowej jeszcze nie było. W kolejnym meczu o mistrzostwo klasy okręgowej Polonia Słubice pokonała Pioniera Zwierzyn aż 20:0. Na listę strzelców wpisali się praktycznie wszyscy zawodnicy z murawy.

Polonia Słubice
Polonia Słubice w natarciu (fot. archiwum)

Mecz odbył się 27 maja w Słubicach. Już przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że faworytem są gospodarze, bo przyjezdni to obecnie najsłabsza drużyna w całej ligowej stawce. Nikt jednak nie spodziewał się aż tak wysokiego wyniku. Ku uciesze kibiców i trenera Andrzeja Wypycha, Polonia przystąpiła od meczu w optymalnym składzie (poza kapitanem R. Kamińskim, który z piłkarską młodzieżą uczestniczył w turnieju). Wszyscy kontuzjowani już wyzdrowieli, a ukarani kartkami odsłużyli regulaminową przerwę.

Od samego początku nasza drużyna narzuciła swój styl gry i przejęła inicjatywę na boisku. Poloniści objęli prowadzenie już w 5 minucie po strzale niezawodnego Norberta Pawłowicza. Od tego momentu worek z bramkami się rozwiązał i do przerwy Polonia miała ich na koncie aż 11. Piłkarze postanowili pójść za ciosem i po przerwie kontynuowali ofensywną grę. Z dobrej strony chcieli też pokazać się rezerwowi m.in. Dominik Grabowski czy Maciej Maryniak. Licznik zatrzymał się na... 20 strzelonych bramkach!

Jak dopytywaliśmy się przedstawicieli "Dumy pogranicza", to najprawdopodobniej strzelecki rekord wszechczasów uzyskany przez pierwszą drużynę seniorów Polonii Słubice. Klubowy rekord jest jednak wyższy i należy do drużyny juniorów, która w jednym z ligowych meczów zaaplikowała rywalom aż 34 bramki.

Polonia Słubice - Pionier Zwierzyn 20:0 (11:0)
  • Bramki: Begier (5x), Gronostaj (5x), Fedyk (2x), Szafran (2x), Pawłowicz, Tabaka, Koszela, Martens, Maryniak, Grabowski.
  • Kartki: brak.
  • Skład: Wilczewski (80' Kuźmicz) - Frąckowiak (46' Martens), Pawłowicz, Szafran, Koszela (85' Maryniak), Fedyk, Żurawski (70' Guraj), Kurkowski, Begier, Tabaka (65' Grabowski), Gronostaj.
Dzięki tak wysokiemu zwycięstwu słubiczanie zyskali miano najskuteczniejszej drużyny w lidze. Mają na swoim koncie już 98 strzelonych bramek. Zachowali także szóstą lokatę w tabeli. Do prowadzącej Warty Gorzów Wlkp. mają 12 punktów straty. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. Najbliższe spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godz. 17. Piłkarze Polonii Słubice udadzą się do Bledzewa, gdzie ich rywalem będzie drużyna GKS.